Z wizytąW trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odwiedziły dzieci z przedszkola „Akademia Malucha”. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachować się wobec nieznanych osób oraz jak należy reagować gdy spotkamy się z agresywnym zwierzęciem. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki oraz elementy odblaskowe.


Spotkania z dziećmi i młodzieżą mają niewątpliwie wpływ na podnoszenie poziomu świadomości na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tym razem policjantki ze zgorzeleckiej komendy odwiedziły przedszkolaków z „Akademii Malucha”. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z kasków ochronnych, pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci. Zachęcały najmłodszych do używania elementów odblaskowych wskazując ich znaczenie dla bezpieczeństwa.
Kolejnym tematem był sposób zachowania się w kontaktach z obcymi. Co zrobić gdy ktoś puka do drzwi, a dorosłych nie ma w domu oraz jak należy zachować się gdy zaczepia nas obca osoba. Omówiono również prawidłową reakcję podczas spotkania z niebezpiecznym zwierzęciem.
Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba policjanta i w jakich sprawach można zwracać się do wszystkich policjantów z prośbą o pomoc. Na zakończenie wszystkim przedszkolakom policjantki wręczyły drobne upominki oraz odblaskowe zawieszki.
kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.6350zł 4.6550zł
usd USD 4,0900zł 4.1150zł
usd CHF 4,4400zł 4,4700zł
usd GBP 5,440zł 5,4700zł
czk CZK 0.1790zł 0.1815zł

Kurs z dnia: 2021-12-01

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa