Rathaus Ratusz Gorlitz 4Przyjmowanie interesantów w wydziałach Urzędu Miasta Görlitz odbywa się przy zachowaniu zasady 3G. Oznacza to, że wejść do budynków mogą osoby, które są zaszczepione lub są ozdrowieńcami lub mają negatywny wynik testu oraz odpowiedni dokument poświadczający ten fakt, który należy okazać pracownikowi ochrony przy wejściu. W Wydziale Finansowym/Referat ds. podatków i opłat interesanci są przyjmowani po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty.


Wydział Ewidencji Ludności prosi o korzystanie z rezerwacji terminów online oraz przekazywanie zapytań drogą pocztową (skrzynki pocztowe przy obu budynkach) lub drogą e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pracownicy wydziału są dostępni pod nr tel. 3581/672737. W pilnych wyjątkowych sprawach możliwe będzie uzgodnienie osobistego terminu wizyty. Drogą e-mailową lub pocztową można przesyłać następujące wnioski:
• wniosek o zaświadczenie o niekaralności (Führungszeugnis)
• zaświadczenie o zameldowaniu (Haushalts- und Meldebescheinigung)
• wymeldowanie za granicę (Abmeldung ins Ausland).
Dokumenty, które należy złożyć, odpowiednie formularze oraz wszelkie dalsze informacje można znaleźć na stronie www. goerlitz.de/einwohnermeldewesen.
W Wydziale ds. Porządku Publicznego w sprawach ogólnego porządku publicznego/działalności gospodarczej/mandatów i grzywien oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego należy telefonicznie uzgodnić termin wizyty w urzędzie.
W Administracji Cmentarza Komunalnego obowiązują następujące zasady. Godziny przyjmowania interesantów są odwołane. Jedynie w pilnych przypadkach – tylko bieżące zgony – administracja cmentarza będzie przyjmowała interesantów po uprzednim umówieniu się na wizytę za pośrednictwem zakładu pogrzebowego lub bezpośrednio. Liczba osób przyjmowanych w biurze jest ograniczona do dwóch. Zapytania do administracji cmentarza prosimy kierować najlepiej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub ewentualnie telefonicznie pod nr.: 03581 – 401012.
Źródło: Urząd Miasta Görlitz

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.510zł 4.5300zł
usd USD 3,9800zł 4,1000zł
usd CHF 4,3550zł 4,3580zł
usd GBP 5,4000zł 5,4100zł
czk CZK 0.1820zł 0.1850zł

Kurs z dnia: 2022-01-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa