Liga FutsaluMecz kolejki dla Ad Bud Design, kolejne zacięte spotkanie Podwórkowego Klubu Sportowego z Fc Setą i wysokie wygrane The Veterans, Alaskańskich Smoków oraz Fb Solid Natronic, którym jednak dzielnie przez większą część spotkania stawiała czoła młodzież z Amigos Fc. Zapraszamy na relację z trzeciej kolejki XIV edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Jako pierwsi tego dnia na parkiet wyszli faworyzowani zawodnicy Alaskańskich Smoków oraz Fc Piłkarzy. Zgodnie z przewidywaniami Smoki dość gładko wygrały 9:1. W drugim spotkaniu dość nieoczekiwanie spore problemy miał FB Solid Natronic z dobrze dysponowanymi tego dnia młodymi zawodnikami Amigos Fc. Debiutanci bardzo szybko zaskoczyli obecnych mistrzów wychodząc na prowadzenie po strzale Piotrka Przybysza i przez niemal 30 minut toczyli wyrównany bój. Doświadczony zespół FB Solid Natronic był jednak bardzo konsekwentny w swoich poczynaniach i ostatecznie zwyciężył 9:1, co nie do końca oddaje przebieg całego spotkania. Wysokie zwycięstwo 9:2 odniósł również zespół The Veterans w meczu z Traphouse, chociaż do przerwy na tablicy widniał wynik remisowy 0:0. Czwarte spotkanie trzeciej kolejki było znacznie bardziej wyrównane i pełne zwrotów akcji. Fc Seta prowadziła już 2:0 z Podwórkowym KS, który zdołał jednak odrobić straty z nawiązką i wyjść na prowadzenie 3:2. Tym razem to jednak Fc Seta zaczęła gonić i strzeliła 3 bramki zwyciężając w tym zaciętym meczu 5:3. Ostatnie spotkanie było zapowiadane jako mecz kolejki, w którym nie brakowało walki oraz ładnych i składnych akcji. Ostatecznie górą był Ad Bud Design, który pokonał Unital 5:3.
Wyniki spotkań III kolejki ZLF:
• FC PIŁARZE – ALASKAŃSKIE SMOKI 1:9 (0:3)
Bramki: Machalski oraz Czajkowski Michał (3), Czajkowski Jakub (3), Trela (2), Wojtan.
• AMIGOS FC – FB SOLID NATRONIC 1:9 (1:2)
Bramki: Przybysz oraz Hałdaś (3), Monik (2), Sawicki, Łuszczyk, Komarzyniec, Mlonek.
• THE VETERANS – TRAPHOUSE 9:2 (0:0)
Bramki: Drabik Piotr (2), Mieśnikiewicz (2), Bandura (2), Galus, Antoniszyn, Rędzia oraz Zielant, Zimnicki.
• PODWÓRKOWY KLUB SPORTOWY – FC SETA 3:5 (2:2)
Bramki: Staniow, Bogdaniec, Aftyka oraz Karasiński (3), Chmielecki, Kowal Dariusz.
• UNITAL – AD BUD DESIGN 3:5 (1:3)
Bramki: Szczech Adam, Woźny, Szydlarski oraz Machowski (2), Szczęsny Patryk, Szczęsny Bartosz, Bystryk Patryk.
PIĄTKA III KOLEJKI:
Nafalski Łukasz (Unital), Szczęsny Patryk – zawodnik kolejki (Ad Bud Design), Karasiński Szymon (Fc Seta), Stróżyński Fabian (Amigos Fc), Monik Sebastian (FB Solid Natronic).
Rozgrywki Zgorzeleckiej Ligi Futsalu dofinansowane są ze środków Gminy Miejskiej Zgorzelec. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec.
Wszystkie informacje, zdjęcia oraz wyniki ZLF dostępne na www.futsal.zinfo.pl oraz na FB (Zgorzelecka Liga Futsalu), gdzie obejrzycie również bramki ze spotkań, zapraszamy.
Źródło: DIDA SPORT