ZalewskiRobert Zalewski, prezes EDI Team Zgorzelec, z 9. Halowych Mistrzostw Świata w Toruniu wraca z tytułem Wicemistrza Świata i przesłaniem, żeby nie odpuszczać a sukcesy potrafią przyjść niespodziewanie. Gratulujemy biegaczowi ze Zgorzelca imponującego startu, życzymy kolejnych sukcesów. Start w 9. Halowych Mistrzostwach Świata w Toruniu uznałem za obowiązek i okazję konfrontacji biegowych umiejętności z rówieśnikami z całego świata. Zaskakująca i pełna podziwu była frekwencja zawodników, aż z 88 krajów z najdalszych zakątków świata oraz profesjonalna organizacja pod każdym względem.


Plan na 3km na hali okazał się bardzo trudny. Pobicie swojego PB czyli 9:40 nie dawało nawet miejsca w 10-tce w mojej kategorii M50, a strefa medalowa była poniżej 9:00. Po biegu było rozczarowanie i niedosyt z osiągniętego czasu 9:56 . Kiedy przychodzi stres i mobilizacja ucieka to co nie utrwalone na treningu. Od 4 lat zmieniłem podejście do biegania (przy minimalnym nakładzie ok 50km/tydzień i 5dni w tygodniu) z naciskiem na poprawę efektywności treningu i ten plan uważam za optymalny mimo, że sukcesy pojawiają się na razie nie wtedy, kiedy tego oczekujemy, ale one są.
Tak było dzień później w crossie na 8 km, na który po cichutku liczyłem. Trasa mega wymagająca, dużo zakrętów, zbiegów i podbiegów, 4 pętle, a ja już po pierwszej przerażony, bo nogi słabną. Siłą mentalu postanowiłem nie odpuszczać i walczyć, choć wolę jak jest luz i swobodnie się leci. Ostatecznie po zaciętej walce upragniony srebrny medal w drużynie rekompensuje i daje motywacje do dalszych poszukiwań.
Na mistrzostwach spotkałem wielu wspaniałych sportowców na bardzo wysokim poziomie, m.in. luzaków z Kenii. Ci ludzie poruszają się fantastycznie, jakby byli na treningu, zero stresu, zero zbędnej napinki, na luzie. Paru oglądałem w akcji na żywca i to była dla mnie najlepsza nagroda i zarazem nauka pokory.
Wyniki dostępne na stronie 9. World Masters Athletics Indoor Championships
Pragnę podziękować wspierającym mnie osobom, jak również tym, które mi w tym nie przeszkadzają.Trudno by było bez wsparcia finansowego ze strony samorządu w osobie Burmistrza Miasta Zgorzelec i sponsora firmy Tech-Bud Grażyna Kociełowicz, w której pracuję i jestem z tego dumny. Dzięki nim mogę komfortowo podróżować i bez problemu skupić się na zawodach. Dziękuję WAM wszystkim.Już dzisiaj planuję następny start w marcu 2024 na Halowych Mistrzostwach Europy organizowanych w Toruniu.
Robert Zalewski EDI Team Zgorzelec

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-30

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa