0010799421 zdjęcie z logoJuż dziś warto zapisać w kalendarzu, że 12-14 maja - nie ma nas w domu. Te dni spędzamy, najlepiej wraz z rodziną, na wydarzeniach i imprezach organizowanych z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). A oferta zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

DOFE to największa w Polsce akcja promująca projekty dofinansowane z funduszy europejskich. Jest ich bardzo wiele! Najlepiej osobiście przekonać się, jakie zaszły zmiany w naszym otoczeniu dzięki unijnemu wsparciu, wybierając się na majówkę. Ze wszystkich atrakcji można skorzystać bezpłatnie lub ze zniżką.

Zbadaj się!


Fundusze unijne wspierają wiele działań prozdrowotnych. Jak ważna jest profilaktyka nie trzeba nikogo przekonywać. Warto się badać i można to zrobić podczas tegorocznej edycji dni otwartych.
Kilka propozycji przygotował Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu. 12 i 13 maja wszystkie panie, bez żadnych ograniczeń wiekowych, będą mogły wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Ich ideą jest to, by jak najwcześniej nauczyć się właściwego samobadania piersi. Natomiast panie w wieku 50-69 lat zapraszamy na dodatkowe badanie mammograficzne. Specjaliści ze szpitala zapraszają również na bezpłatne badania videodermatoskopowe, odbywające się w ramach programu profilaktycznego „Znamiona pod lupą”. Lekarz dermatolog oceni stan naszej skóry i jeśli zajdzie taka konieczność skieruje na dalsze badania.
Warto pamiętać o wcześniejszej rejestracji na konsultacje, więcej szczegółów znajduje się na stronie www.dniotwarte.eu/wydarzenia, zakładka dolnośląskie.
Wykłady w klasztorze
Ciekawie zapowiadają się też spotkania organizowane 12-14 maja w niecodziennym otoczeniu. Mowa o wydarzeniu „Trzebnica – Klasztor Nowych Możliwości”. Zaplanowano warsztaty dla młodzieży, seminarium oraz projekcję filmu przy wyśmienitych ciastach klasztornych. W zorganizowanych grupach z przewodnikiem można będzie zwiedzać klasztor ze średniowiecznym podziemiami tzw. cellarium, muzeum klasztorne sióstr boromeuszek oraz atrakcję tylko dla dorosłych - północną wieżę.

Historia górnictwa


Z okazji DOFE w Starej Kopalni w Wałbrzychu zorganizowane zostanie zwiedzanie z przewodnikiem. Uczestnicy zobaczą część nadziemną i podziemną obiektu, a także poznają historię węgla, górnictwa i górników pracujących w skrajnie niebezpiecznych warunkach. W programie także wizyta w minicentrum nauki SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywność. Impreza jest biletowana.

Biznes, praca, energetyka


Dni otwarte to także czas, by zdobyć potrzebne informacje i uzupełnić wiedzę. I tak Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A. w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Legnicy podpowie, jak pozyskiwać dotacje unijne i stworzyć biznesplan, Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu przygotował konsultacje dla młodzieży szkół ponadpodstawowych planującej swoją karierę oraz dla pracodawców zainteresowanych uzyskaniem wsparcia z funduszy europejskich, natomiast Urząd Miasta i Gminy Siechnice zaprasza na bezpłatne konsultacje u doradcy energetycznego.


Moc atrakcji


Więcej informacji o wydarzeniach znajduje się na stronie www.dniotwarte.eu. Podział na poszczególne województwa pomoże podjąć decyzję, gdzie warto się wybrać.

 

4 LOGOTYPY Q902006478A

 Materiał informacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnoślaskiego

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-30

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa