Turów Żary 61W sobotę 18 stycznia młodzieżówka PGE Turów: U15 i U16 rozegrało mecze rewanżowej kolejki rozgrywek swoich grup wiekowych. Mamy dobre wiadomości: obie drużyny wygrały!

Kadeci U15, których przeciwnikami była drużyna UKS SKM Nowa Sól, zdeklasowali rywali z wynikiem 113:64. Punktował każdy podopieczny trenera R. Komana , który pojawił się na parkiecie. Największe zdobycze zanotował A. Kata - kapitan drużyny (23). Postali gracze wypadli następująco: M. Olejnik 18, I. Owsianik 18, K. Łukaszczyk 16, K. Koman 11, B. Stuła 6, A. Kurantowicz 5, M. Zaalman, J. Pasternak i M Świerczyk – po dwa punkty.

Równie przekonujące zwycięstwo odniosła drużyna U16, która pokonała BC Swiss Krono Żary 87:48 (28:17, 24:13, 23:9, 12:9). Jak widać zgorzelecka drużyna dominowała nad rywalami od pierwszego do końcowego gwizdka. Różnicę klas szczególnie mocno widać było na początku trzeciej kwarty, kiedy w czasie czterech pierwszych minut miejscowi zaliczyli serię 12:0. Kluczem do sukcesu – jak zwykle w koszykówce – była aktywna, agresywna obrona. Podopieczni trenera Marka Morawskiego stanowili zgrany, rozumiejący się, współpracujący zespół. Są jednak liderzy. Mowa o Dawidzie Stępniu (kpt) oraz Macieju Zabłockim. Każdy z nich tego dnia zdobył po 23 punktów.