Rajd młodzieży szkolnej9-osobowa drużyna reprezentująca SKKT przy Publicznym Gimnazjum nr1 w Bogatyni uczestniczyła w rajdzie popularnie nazywanym „kuratorką". Głównym organizatorem był Zarząd Oddziału Ziemi Jeleniogórskiej. Spotkanie odbyło się raz 39, a gospodarzem był Wleń.

 

Podstawowe cele rajdu to: inauguracja Tygodnia Turystyki Młodzieży i uczczenie Światowego Dnia Turystyki, ale także popularyzacja turystyki kwalifikowanej, propagowanie zasad ochrony przyrody, promowanie bazy schronisk młodzieżowych i działalności PTSM, promowanie walorów turystycznych regionu. Rajd prowadzono na zasadzie współzawodnictwa i składał się z wielu konkurencji, więc uczestnictwo w nim było okazją do realizacji celów edukacji ekologicznej i regionalnej oraz wykorzystania interdyscyplinarnych wiadomości i umiejętności uczniów. Forma pozytywnego współzawodnictwa sprzyjała większemu zaangażowaniu uczestników i nawiązywaniu prawidłowych relacji. Bardzo ważnym aspektem było również kształcenie umiejętności pracy w zespole oraz kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za grupę. Drużyną opiekowała się Małgorzata Lipowicz absolwentka gimnazjum, która zdobywa szlify młodzieżowego organizatora turystyki.
W końcowej klasyfikacji na trasie, uznanej przez organizatorów za najtrudniejszą, drużyna naszych uczniów w składzie: K.Dobrychłop, A.Frankowska, A.Kleinschmidt, A.Pawicka, K.Pęcikiewicz, M.Chincza, M.Maciejewski, A. Pawłowski, T.Zalewski - zajęła III miejsce
Podkreślić należy też wzorowe zachowanie się i świetną współpracę całego zespołu.

W minionym tygodniu w okolicach Bielawy rozegrane zostały XV Marsze na Orientację o Puchar „Trampa", będące jednocześnie VIII rundą Pucharu Dolnego Śląska 2013. Publiczne Gimnazjum nr1 w Bogatyni reprezentowało 7 uczniów, startujących w kategoriach: TM i TD. Po pokonaniu dwóch etapów, w których uczestnicy pokonywali trasę wyznaczoną na mapie, uczniowie zdobyli:
W kategorii TM miejsce VI: Karolina Dobrychłop i Angelika Frankowska, miejsce VII: Rafał Bednarczuk i Łukasz Gębuś oraz miejsce VIII: Michał Maciejewski i Tomasz Zalewski.
W kategorii TD miejsce XIII:
Gabriel Makarek.
Katarzyna Krawczenko.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5650zł 4.5850zł
usd USD 4,0700zł 4,1000zł
usd CHF 4,4000zł 4,4200zł
usd GBP 5,4900zł 5,5100zł
czk CZK 0.1840zł 0.1860zł

Kurs z dnia: 2022-01-28

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa