Tomograf dla szpitaklSzpital gminny w Bogatyni otrzymał nowoczesny tomograf komputerowy przekazany z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W poniedziałek uroczyście otwarto pracownię diagnostyki obrazowej tomografii komputerowej. Wartość pracowni TK i otrzymanego urządzenia to blisko 3 mln zł. Tomograf będzie służył pacjentom od 1 sierpnia br.


Uroczystego otwarcia pracowni dokonali: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz oraz p.o. Dyrektora SP ZOZ w Bogatyni Paweł Juszyński.
W otwarciu pracowni TK uczestniczyli również: Regionalny Dyrektor Sprzedaży Firmy Siemens Jarosław Łącki, Dyrektor Oddziału KWB Turów Sławomir Wochna, Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy Elektrowni Turów Paweł Styczyński, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak, Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Kubica, Dyrektor MegaMed sp. z o.o. Oddział w Bogatyni Klaudia Szydło, Prezes Zarządu MegaSerwis Sp. z o.o. Agnieszka Skonieczka, lekarze i pracownicy szpitala.
Jak podkreślił burmistrz Wojciech Dobrołowicz, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia. Do tej pory szpital gminny nie dysponował sprzętem tak wysokiej jakości.
Urządzenie wykorzystywane będzie w ramach diagnostyki wewnątrzszpitalnej, osób zgłaszających się z stanie zagrożenia zdrowia i życia oraz usług komercyjnych. Pieniądze na adaptację pracowni przekazała Fundacja PGE.
Szpital otrzymał nowoczesny tomograf SOMATOM go. Top firmy Siemens wraz z automatyczną strzykawką do podawania kontrastu. Urządzenie zostało przekazane dla SP ZOZ w Bogatyni przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych po uzyskaniu pozytywnych opinii wojewody dolnośląskiego oraz dyrektor DOW Narodowego Funduszu Zdrowia. Tomograf będzie obsługiwany przez techników RTG, natomiast badania opisywać będą specjaliści radiolodzy zatrudnieni w SP ZOZ w Bogatyni.
Jak podkreśla p.o. Dyrektora SP ZOZ Paweł Juszyński badania w pracowni TK znacząco poprawią diagnostykę pacjentów, a co za tym idzie pozwolą skrócić czas leczenia pacjentów bez potrzeby przewożenia ich na badania do innych szpitali.
Przekazanie tomografu i otwarcie pracowni to wynik zaangażowania wielu osób, którym burmistrz podziękował za zrozumienie potrzeb mieszkańców i wsparcie działań samorządu. Szczególne podziękowania złożył na ręce wiceminister Marzeny Machałek, za życzliwość i wspieranie wszystkich projektów inwestycyjnych w Bogatyni:
– Dzięki polskiemu rządowi i środkom przekazywanym z różnych programów, Bogatynia nabrała rozwojowego tempa. Inwestujemy w bardzo szerokim zakresie w infrastrukturę, służbę zdrowia, oświatę i rekreację. Dzięki rządowym programom: Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, Sportowa Polska, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, a także środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej możemy zmieniać gminę Bogatynia.
Burmistrz Wojciech Dobrołowicz poinformował również, że z programów rządowych będą realizowane kolejne inwestycje w szpitalu, m.in. termomodernizacja dachu.
(UmiG)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-02-01

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa