Insulinka119 listopada br. w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku odbyło się uroczyste spotkanie członków Bogatyńskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”, którzy świętowali siódmą rocznicę swojej działalności oraz Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli: Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak, przedstawiciele współpracujących jednostek, stowarzyszeń i klubów. 

Prezes Klubu Nauczycielskiego „Izis” Wanda Miłopolska-Trojanowska oraz wiceprezes Elżbieta Brożek, Prezes Stowarzyszenia „Interclub FEMINA” Hanna Ilnicka, dyrektor BOK Anita Szakiel-Sosnowska oraz Irena Siemiernik z Koła Gospodyń Wiejskich w Działoszynie.
Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków zrzesza obecnie 175 osób. Od 7 lat wspiera swoich członków poprzez edukację diabetologiczną, badania profilaktyczne i turnusy rehabilitacyjne. Organizuje także piesze rajdy i spotkania integracyjne, angażuje się w akcje społeczne oraz zachęca wszystkich do aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia. Prezes stowarzyszenia Irena Rusiecka podkreśla, że głównym celem stowarzyszenia jest poprawa standardu codziennego życia osób chorych na cukrzycę.
Przede wszystkim edukujemy, organizujemy spotkania z dietetykiem, pielęgniarką, kosmetyczką. Wspieramy się wzajemnie w podstępnej chorobie, która dotyka coraz więcej osób – dodaje Irena Rusiecka.
Stowarzyszenie działa bardzo aktywnie. W bieżącym roku zorganizowało kilkanaście wydarzeń, w tym: pomoc rzeczową i zbiórkę na zakup leków wysłanych do Ukrainy, wsparcie dla ukraińskiej rodziny mieszkającej w Bogatyni, wyjazd sanatoryjny do Łeby, turnusy wczasowe, rajdy piesze na powitanie wiosny i lata, Dzień Matki. Wszystkim spotkaniom zawsze towarzyszy dobra atmosfera i uśmiech.
zdjęcia: Bolesław Mikulski

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-06

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa