Od przedszkolaWe wtorek (7.02) W ramach czesko-polskiego projektu pn. „Od przedszkola bez granic” w Bogatyni odbyły się „Międzynarodowe warsztaty dla dyrektorów placówek przedszkolnych”. Zaproszenie od bogatyńskich przedszkoli nr 3, 4, 5 przyjęła kadra pedagogiczna z Hradka nad Nisou. Warsztaty rozpoczęły się w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Bogatyni od konferencji metodycznej pn. „Nowe metody pracy z dziećmi – sensoplastyka”.

Dyrektor placówki Marzena Dragan oraz nauczyciele z przedszkola przedstawili szczegółowo zagadnienie sensoplastyki, wskazując na jej znaczenie we wspomaganiu budowania świadomości ciała i przestrzeni, wspieraniu rozwoju zmysłów, czy wpływie na rozwój mowy.
W drugiej części działań, w Przedszkolu Publicznym nr 4, dyrektor Elżbieta Mikicińska wraz z kadrą przedszkola zorganizowała dzieciom zajęcia pokazowe, podczas których goście z Czech mogli zobaczyć metodę sensoplastyki w praktyce.
W trzeciej części warsztatów dyrektor Bogumiła Lewczuk zaprosiła uczestników do Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi, aby przybliżyć pracę z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki oraz by zaprezentować zagospodarowaną przestrzeń dostosowaną do potrzeb psychofizycznych dzieci w wieku przedszkolnym. Uczestnicy warsztatów odwiedzili m.in. sale edukacyjne oraz gabinety specjalistyczne.
Każde z przedszkoli zadeklarowało chęć dalszej międzynarodowej współpracy, podkreślając jej dotychczasowe korzyści zarówno dla dzieci z Polski, Czech i Niemiec, jak i dla kadry pedagogicznej.
W ramach projektu zorganizowano już szereg wyjazdów edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych, a także warsztaty pedagogiczne w Hradku nad Nisou.
Spotkanie w Bogatyni zakończyło się planami kontynuacji projektu zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie, aby jeszcze więcej dzieci i nauczycieli, dzięki dobrej współpracy miast partnerskich i unijnym funduszom, mogło skorzystać z kolejnych okazji do nauki, zabawy, integracji i wymiany doświadczeń.
(UMiGB)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa