Turow Lasy Pelne Energii 2023 1Blisko 50-ciu uczniów z bogatyńskich i zgorzeleckich szkół ponadpodstawowych wraz z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów oraz Nadleśnictwa Pieńsk wzięło udział w akcji sprzątania lasu w ramach cyklicznie realizowanego projektu Grupy PGE pn. „Lasy pełne Energii”. Wspólnie udało się zebrać ok. 300 kg śmieci.

21 kwietnia 2023 r. w lokalizacji Kopalni i Elektrowni Turów, pracownicy wraz z młodzieżą szkolną z Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni i Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu we współpracy z Nadleśnictwem Pieńsk posprzątali las w okolicy Sulikowa i Radomierzyc. Podczas sprzątania udało się zebrać ok. 300 kg pozostawionych w lesie śmieci, m.in. plastikowych i szklanych butelek oraz starych opon.

– Program „Lasy Pełne Energii” realizowany jest od 23 lat a od 2007 roku oficjalnie pod szyldem Grupy PGE. W tym czasie jego uczestnicy posadzili ponad 770 tys. drzew, głównie sosen, świerków, dębów i buków, w 51 lokalizacjach na terenie
14 województw. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć program o sprzątanie lasu. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat uczyć młodzież dbałości o nasze lasy
i szacunku do natury – podkreśla Sławomir Wochna, dyrektor Kopalni Węgla Brunatnego Turów.

„Lasy Pełne Energii” to flagowy, autorski projekt środowiskowy Grupy PGE, prowadzony już od ponad 23 lat. Co roku wiosną pracownicy PGE, wspólnie
z rodzinami, dziećmi, młodzieżą szkolną, harcerzami, sportowcami
i przedstawicielami lokalnych społeczności, sadzą drzewa na terenie nadleśnictw współpracujących z PGE. W tym roku w Turowie jego dotychczasowa formuła została rozszerzona o sprzątanie lasów.

Głównym celem programu „Lasy Pełne Energii” jest poprawa jakości powietrza, stanu wód gruntowych i odbudowa drzewostanu w polskich lasach. Program kształtuje właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami.

- Szczególnie cieszy udział w programie młodzieży z lokalnych szkół ponadpodstawowych, z którymi na co dzień współpracujemy. „Lasy pełne energii” nie są wyłącznie cyklicznie organizowanymi akcjami sadzenia drzew czy,
jak od tego roku, sprzątania lasów. To również szeroko rozumiany projekt edukacyjny, którego istotą jest uwrażliwienie mieszkańców na konieczność dbałości o środowisko naturalne. W tym roku młodzież miała okazję przekonać się, że las, to nie tylko rosnące tam drzewa i krzewy. To również bezwzględna potrzeba utrzymania jego estetyki i zapewnienie bezpieczeństwa jego naturalnym mieszkańcom, dla których porzucone w lasach śmieci stanowią często poważne zagrożenie dla ich zdrowia a nawet życia – mówi Oktawian Leśniewski, dyrektor Elektrowni Turów.

W 2022 roku uczestnicy „Lasów Pełnych Energii” posadzili drzewa
w 19 lokalizacjach na terenie 13 województw. W akcji wzięli udział wolontariusze PGE wraz z rodzinami, młodzieżą szkolną i sportowcami. Przez cztery wiosenne tygodnie oraz jesienią, ponad 1700 pracowników Grupy PGE i zaproszonych gości posadziło wspólnie ponad 75 tysięcy młodych drzew.

***
Przy publikacji komunikatu prosimy podpisać go: Departament Komunikacji PGE GiEK.
***
Dodatkowe informacje dla mediów:
Sandra Apanasionek
Rzecznik prasowy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna
+48 (44) 737 75 38
+48 693 900 134

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,5600zł 4,6900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-10-03

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa