Izimowy turniejW Sali Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni odbył się I Zimowy Turniej szkółki piłkarskiej Football Academy Bogatynia. W pierwszych, historycznych zawodach naszej szkółki udział wzięły 3 drużyny (niestety w ostatnim momencie z występu zrezygnował Slovan Frydlant) z rocznika 2003 i młodsi – gospodarz FA Bogatynia oraz Akademia Piłkarska Zgorzelec i MKS Granica Bogatynia.

Zapraszamy do galerii ! 

 

Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym w formule mecz i rewanż, wiec każdy zespół rozegrał po 4 spotkania. Czas gry 2x6 min. Każdy mecz był bardzo zacięty i dostarczył wielu emocji i wrażeń nie tylko zawodnikom, ale również tłumnie przybyłym kibicom z których większość stanowili rodzice. Wszyscy stworzyli wspaniałą atmosferę, dzięki której turniej zapadnie na długo w pamięci uczestników. Aby uniknąć niezdrowej rywalizacji zrezygnowano z prowadzenia klasyfikacji punktowej. Każdy z uczestników otrzymał złote medale za udział w turnieju. W trakcie spotkań zawodnicy otrzymali owoce, słodycze i napoje. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiciak Bartosz (AP Zgorzelec), najlepszym bramkarzem Łatak Jakub (MKS Granica Bogatynia). Do przyznania tytułu króla strzelców potrzebny był konkurs rzutów karnych, ponieważ Igor Wydrzyński i Gabriel Nalepka (obaj FA Bogatynia) uzyskali po 4 gole. W karnych, które bronił najlepszy bramkarz, lepszy okazał się Igor Wydrzyński i to on odebrał statuetkę najlepszego strzelca. Wszyscy podkreślali że turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym i już dziś padły deklaracje, ze takie turnieje będą organizowane częściej, ponieważ dla tych chłopców gra w piłkę jest pasją której oddają się bezgranicznie.
Wyniki I Zimowego Turnieju FA Bogatynia
FA Bogatynia – MKS Granica Bogatynia 1:0 i 4:1
AP Zgorzelec - FA Bogatynia 2:1 i 0:5
MKS Granica Bogatynia – AP Zgorzelec 3:2 i 2:1

 

Składy drużyn
FA Bogatynia – Czop Sebastian, Jaworski Mateusz, Wydrzyński Igor, Chróścicki filip, Gontarek Igor, Majewski Oktawian, Szkibiel Wiktor, Leśniewski Dominik, Benitez-Bistel Samuel, Krasow Kacper, Skorupa Mateusz, Nalepka Gabriel. Trener Adrian Pawelczyk.

MKS Granica Bogatynia – Piotrowski Adrian, Nalepka Bartosz, Kościański Maksymilian, Iwanowski Mateusz, Romanowski Filip, Dyka Dominik, Stępniewski Hubert, Koncewicz Hubert, Gościniak Mateusz, Tyszkiewicz Jakub, Łatak Jakub, Kowalczyk Piotr. Trenerzy Adrian Cieslik i Paweł Rychter.
AP Zgorzelec – Kurantowicz antoni, Skowroński Igor, Uzarek Aleksander, Muniak Bartosz, Łukaszczyk Kacper, Adamowicz Julian, Pietrykiewicz Igor, Wiciak Bartosz, Englard Filip, Englard Sebastian, Żbikowski Kamil, Polowy Mateusz. Trener Jacek Matusewicz.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa