OrbitowskiŁukasz Orbitowski - jeden z najpopularniejszych pisarzy w Polsce, laureat Paszportu Polityki za powieść "Inna dusza" spotka się z mieszkańcami Bogatyni i okolic.
O Łukaszu Orbitowskim zrobiło się głośno ponad rok temu, gdy ukazała się jego najnowsza powieść pt "Inna dusza". Książka pisana na zamówienie okazała się chyba najlepszą w dorobku autora. Właśnie "Inną duszę" docenili krytycy i jurorzy, także jurorzy Paszportu Polityki, bo powieść ten konkurs wygrała.

 

 


To powieść realistyczna o Polsce prowincjonalnej z czasów zmiany ustrojowej. Właśnie przydzielane są karty wstępu do lepszego lub gorszego życia: skazani na wykluczenie przeczuwają już, jaki los może ich czekać. (...) To najlepsza powieść Orbitowskiego i zarazem jedna z najciekawszych polskich książek sezonu . - pisze krytyk Zdzisław Pietrasik.
Orbitowski choć pochodzi z Krakowa jedną ze swoich bardzo dobrych powieści umiejscowił w Jaworze. "Szczęśliwa ziemia" - książka tajemnicza, nieoczywista a na okładce może przeczytać: "Spełnianie marzeń. Płatne przy odbiorze".
Wcześniejszy dorobek pisarza to kilka powieści i opowiadań z gatunku fantastyki czy literatury grozy, m.in. "Święty Wrocław", "Widma" czy "Horror show". W tym roku pisarz został także nominowany do najważniejszej literackiej nagrody w Polsce - czyli nagrody Nike.
Łukasz Orbitowski znany jest także ze szklanego ekranu. Prowadzi program autorski pt. "Dezerterzy", w którym gości ludzi kultury - muzyków, performerów czy malarzy.
O tym jak pisze się powieść obyczajową i dlaczego bycie pisarzem to ciekawy zawód opowie w Bogatyni 9 października o godz. 17.00 w klubie Hoker .
Warto przyjść, nie będzie nudno!

UMiGB

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5650zł 4.5850zł
usd USD 4,0700zł 4,1000zł
usd CHF 4,4000zł 4,4200zł
usd GBP 5,4900zł 5,5100zł
czk CZK 0.1840zł 0.1860zł

Kurs z dnia: 2022-01-28

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa