Jesienne Pieczenie ziemniaka 7Już po raz trzeci w tym roku Uczestnicy Bog-Tur z Bogatyni zorganizowali (22.10) wycieczkę dla milusińskich. Tym razem było to "Pieczenie ziemniaka". Pod liceum zebrała się 31- osobowa grupa z licznym gronem dzieci. Najmłodszy uczestnik Julek miał 2,5 roczku.

Zapraszamy do galerii

 

 

Trudno było uwierzyć, że sobota przywitała piękną, słoneczną pogodą, tym bardziej, że wcześniej prawie codziennie padał deszcz.
Po zrobieniu sobie wspólnej fotki ruszyli w kierunku Markocic. Po przekroczeniu granicy zatrzymali się na placu zabaw u naszej sąsiadki Hermanice.
Zrobili sobie dość długi postój. Dzieci, a nawet dorośli chętnie korzystali z huśtawek na placu zabaw.
Przyjemnie było patrzeć na rozbawione dzieci, ich roześmiane buzie i życzliwe spojrzenia dorosłych. Naprawdę panowała serdeczna rodzinna atmosfera. Starsze dzieci chętnie pomagały młodszym, a Julka otoczyły ciepłem i serdecznością.
Myślę, że babcia Gosia była bardzo zadowolona z pomocy koleżanek, które pomagały jej pchać wózek.
W tak miłej atmosferze, po półgodzinnym postoju wyruszyli w dalszą drogę, która wiodła koło cmentarza i dalej przez las. W lesie starsze dzieci i dorośli strugali patyki, które posłużyły do pieczenia kiełbasek.
Kiedy dotarli na Rodzinne Ogródki Działkowe "Jarzębinka" czekało już rozpalone ognisko. Helenka i Zbyszek zrobili bardzo dobrą owocową herbatkę, a nawet kawę. Po usmażeniu kiełbasek koledzy upiekli nam ziemniaczki w bardzo gorącym ognisku. Dawno nie jedli tak pysznych ziemniaków. Dzieci jak również dorośli byli bardzo zadowoleni ze wspólnej imprezy.

Podziękowania kolegom i koleżankom za pomoc w przygotowaniu ogniska, a wszystkim uczestnikom za to, że stworzyli ciepłą i serdeczną atmosferę, która panowała podczas trwania w czasie naszego rajdu.

Z. Kluczyk
Fot.: B. Otrociuk

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.515zł 4.5300zł
usd USD 3,9600zł 3.9800zł
usd CHF 4,320zł 4,3450zł
usd GBP 5,4000zł 5,4200zł
czk CZK 0.1825zł 0.1845zł

Kurs z dnia: 2022-01-18

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa