Piknik na śnieguKiedy w mieście panowała piękna, mroźna zima, dwa tygodnie temu, do grupy Bog-Tur z Bogatyni dotarła informacja o planowanym na 4 lutego 2017 r. w Jasnej Górze kuligu. Niestety, wraz z nadejściem srogiego miesiąca pogoda zmieniła się diametralnie. Niemal codzienne deszcze z temperaturą nawet +7°C zamieniły biały puch w szare strugi. Po cichu liczyli, że wyżej, w górzystych partiach Jasnej Góry śnieg przetrzyma...

Zapraszamy do galerii

W sobotni poranek bardzo liczną, aż trzydziestoosobową grupą, spotkali się pod bogatyńskim liceum. Po zwyczajowej, wspólnej fotografii na tle siedziby sekcji BOG-TUR, ruszyli w kierunku Jasnej Góry. Idąc polną drogą utwierdzał się w obawach o powodzenie kuligu. Na polach śniegu jak na lekarstwo, a temperatura powietrza dużo ponad 0. Rozweselić postanowiło zza chmur wyglądające słoneczko.

Postój w wąwozie potoku Wądolno nie był zbyt długi. Tym razem nie palili ogniska. Czekało one bowiem we wsi. Przy nim grzał się... traktor. Nie z powodu zimna – utknął w śnieżnej brei. Pomimo usilnych starań wielu mężczyzn nie chciał ruszyć z miejsca. W samą porę przybyli z odsieczą. Dzielni koledzy pomogli, a oswobodzony ciągnik ze śniegu i błota wyciągnął auto z saniami.

Kulig pozostał w sferze planów, lecz nikt się tym nie zmartwił. Płonęło duże ognisko, smażyły się nad nim kiełbaski, drewniane stoły i ławy w urokliwym miejscu nad potokiem zapewniły wygodę. Atmosfera prędko zmieniła się w biesiadną, o co zadbał kolega Jurek przygrywający na akordeonie. Kto spragniony sanny – ruszył na pobliską górkę. We wrzawie śmiechu i radosnych okrzyków jazda po rozmokłym śniegu sprawiała wyraźną frajdę. Aby nie sprawić zawodu dzieciakom, kilka par sanek za traktorem kreśliło na cienkim śniegu ósemki. Wystarczyło do szczęścia...

Jasnogórskie miejsce na piknik jest świetne! W marcu zorganizują tam zakończenie wycieczki pn. BOG-TUR wita wiosnę. Już teraz serdecznie na nią zapraszamy.

Tekst Z. Kluczyk
Zdjęcia J. Baranowski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net