25 lecie Straży MiejskiejW sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się (08.02) 52 sesja VII kadencji bogatyńskiego samorządu. W porządku obrad znalazło się bardzo wiele istotnych dla gminy kwestii.

 

 

 


Sesja rozpoczęła się od wystąpień zaproszonych gości wśród, wśród których byli zarówno Dyrektor Oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział KWB Turów Leszek Sondaj jak i Dyrektor Oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów Piotr Frąszczak. Panowie w swoich wystąpieniach deklarowali ogromną chęć współpracy z samorządem.

Następnie przy mównicy pojawił się Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Jan Doroszczak, który zapewnił, iż temat nowego posterunku policji w Bogatyni jest na etapie finalizacji, co potwierdziły również słowa Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza oraz przewodniczącego komisji urbanistycznej Artura Bohdanowicza.
Jeszcze przed rozpoczęciem procedowania uchwał, na sesji miał miejsce bardzo miły akcent w postaci Jubileuszu 25-lecia Straży Miejskiej. Komendant oraz funkcjonariusze odebrali z rąk Burmistrza oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej zasłużone gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.
Następnie Radni wyrazili dwa stanowiska. Pierwsze dotyczyło uciepłownienia Trzcińca i skierowane było do PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia „Turów”.
Drugie stanowisko dotyczyło udzielenie pomocy finansowej przez Gminę Bogatynia dla województwa dolnośląskiego dla realizacji zadania pod nazwą: modernizacja dróg wojewódzkich nr 354 na odcinku Turoszów – Sieniawka oraz nr 352 na odcinku Zatonie – Bogatynia wraz z ulicą Schrammstraße w Zittau.
Na sesji pojawił się również temat obecnej sytuacji bogatyńskiego szpitala, którą przedstawiła Dyrektor jednostki Ewa Szczepkowska.
Podejmowanie uchwał rozpoczęło się od zatwierdzenia planu pracy Rady Miejskiej w Bogatyni na 2017 rok oraz zatwierdzenia planów pracy Komisji stałych Rady Miejskiej w Bogatyni oraz planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2017 rok.
Po zmianach w budżecie Radni przeszli do uchwały, która podczas jednej z poprzednich sesji została zdjęta z porządku obrad, a dotyczyła zmiany nazw ulic Żymierskiego oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Po wystąpieniu Marcina Peremickiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Komunikacji Społecznej Radni podjęli decyzje o zmianie nazw ulic z Żymierskiego na Generała Emila Fieldorfa Nila oraz Bojowników o Wolność i Demokrację na Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Danuty Siedzikówny „Inki”.
Sesja zakończyła się informacjami i komunikatami Przewodniczącej.
UMiGB

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net