Bodo MusicalZapraszamy wszystkie Panie i nie tylko na wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Swoistego uroku dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu.

 

Na ekranie pojawiają się aktorzy, których kreacje aktorskie współgrają z postaciami na scenie, co daje efekt multiplikacji postaci. Ponadto na widza czekają dodatkowe efekty dźwiękowe i sztuczki magiczne, a w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć; będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i wątpliwej miłości tłumu. Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana, a wszystkie utwory to niezapomniane międzywojenne szlagiery, które widzowie doskonale znają i mogą śpiewać wraz z Eugeniuszem Bodo ( Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Najcudowniejsze nóżki). Barwne wizualizacje specjalnie na potrzeby spektaklu przygotowała Pani Pavlosky, artystka zajmująca się sztukami wizualnymi, wielokrotnie nagradzana w kraju i zagranicą. Choreografia ułożona przez Agnieszkę Brańską artystkę na stałe współpracująca z Teatrem Roma i będąca głównym choreografem do serialu Bodo. Efektowne kostiumy. Na scenie tancerze, wśród których zobaczyć można Kamila Kuroczko, tancerza programu Taniec z Gwiazdami.
Zapraszamy gorąco wszystkie Panie i nie tylko na wyjątkowe wydarzenie i niezapomniany wieczór! Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie BOK. Musical odbędzie się w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w Bogatyni 7 marca br. o godz. 18.00.
OBSADA:
Dariusz Kordek – Eugeniusz BODO, Agnieszka Darkowska/ Natasza Leśniak – Reri, Małgorzata Kampa/Klaudia Bryzek – Jadwiga Smosarska, Kamil Kuroczko/ Mirosław Woźniak – Witold Roland, Dariusz Taraszkiewicz – dziennikarz, żebrak, Piotr Gąsowski – gościnnie, głos konferansjera.
Autorzy: Danuta i Lech Kujawiński, Dariusz Taraszkiewicz, Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz Choreografia: Agnieszka Brańska, Aranże: Bogdan Kierejsza, Mikołaj Majkusiak, Wizualizacje: Pani Pawlosky, Muzyka Ilustracyjna: Krzysztof Matysiak, Kostiumy i konsultacja kostiumologiczna: Krzysztof Matysiak.

REŻYSER O SPEKTAKLU:
„Właściwie Bogdan Eugène Junod (ur. 28 grudnia 1899 w Genewie, zm. 7 października 1943 w Kotłasie). Pseudonim sceniczny - „Bodo" pochodzi od pierwszych sylab imion: jego pierwszego imienia (Bogdan) i matki (Jadwiga Anna Dorota). Bardziej aktor, czy pieśniarz? Reżyser czy producent filmowy? Bez wątpienia jedna z najpopularniejszych postaci polskiego show-biznesu okresu międzywojnia. Ujmujący zachowaniem wobec kobiet, niedostępny w swej klasie i zazwyczaj samotny. Jego jedyną miłością była matka i może jeszcze dog Sambo. Wielu powątpiewało w jego talent aktorski i zdolności muzyczne. Jednak nie można odmówić mu sceniczno- filmowego wdzięku i zmysłu doprowadzenia interesów. Życiorys Bodo to kalejdoskop spektakularnych sukcesów pomieszanych z dojmującymi niepowodzeniami, zwłaszcza na gruncie życia prywatnego. Wyjątkowo smutne jest też zakończenie wędrówki artysty po tym świecie. Kim był Eugeniusz Bodo ? Dzisiaj, zapewne nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie. Przepadła w zamęcie przepływającego czasu, zgiełku domysłów i stukotu (najczęściej wymyślonych) plotek. Zamiarem autorów przedstawienia " Bodo- musical" nie było dociekanie prawdy. Osnowa fabularna jest tylko inspirowana faktami z życia Junod. Mamy nadzieję, że w musicalu zwyciężą nieśmiertelne przeboje z repertuaru Bodo. Myśl przewodnia spektaklu: „zbieraj garściami to co masz dziś, bo nie wiesz co czeka za drzwiami z napisem JUTRO!”

Na podstawie: BODO info press

Anna Izydorczyk
FOTO: Bodo Musical

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net