Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 3„Zaczarowany świat Juliana Tuwima" - stało się już tradycją, że wiosną każdego roku szkoła nasza organizuje Dzień Otwarty. W tym roku, 15 czerwca 2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 w Bogatyni oraz Gimnazjum nr 3 w Bogatyni odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Zaczarowany świat Juliana Tuwima". Panie dyrektor: Małgorzata Turkiewicz-Baczmańska i Urszula Sawicka przywitały zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli.

Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia pan Andrzej Grzmielewicz.
Na początku wszyscy obejrzeli pokazały taneczne dziewcząt ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Następnie uczennice klasy I zaprezentowały utwory w języku niemieckim. Grupa dzieci z klasy III zaśpiewała piosenkę „Kukułeczka kuka". Mogliśmy również usłyszeć utwory zagrane na instrumentach muzycznych i piosenki zaśpiewane przez uczennice z koła wokalnego. Na koniec części artystycznej wszyscy obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Zemsta", które przygotowały uczennice z gimnazjum.
Nie sposób opisać wszystkich atrakcji, które czekały na przybyłych tego dnia w mury obu szkół. Każdy, spośród licznych propozycji, mógł wybrać coś dla siebie: dla miłośników przedmiotów ścisłych przygotowano mnóstwo różnych zagadek matematycznych. Z kolei na humanistów czekały kalambury i quizy, które wywołały uśmiech na twarzy każdego z uczniów. A dla zainteresowanych biologią i chemią, czekała między innymi praca z mikroskopem, obliczenia swojego BMI. Uczniowie mogli skorzystać z zajęć w sali językowej, gdzie odbywały się quizy i pokazy dotyczące języka angielskiego. Największą popularnością cieszyły się jednak warsztaty taneczne i plastyczno-techniczne. Najmłodsi kolorowali, wyklejali, rysowali literki z alfabetu, zwierzęta z wierszy Juliana Tuwima, tworzyli chmury marzeń i aeroplany.

Julian Tuwim napisał „Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe - być szczęśliwym, drugie - uszczęśliwiać innych" – ten cytat towarzyszył nam przez cały dzień, towarzyszy nauczycielom podczas wprowadzania nowych form i metod pracy z uczniem, nowości powodują poszerzenie zainteresowań i zamiłowań każdego ucznia naszej szkoły, co powoduje uśmiech na ich twarzach.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach. Szczególne słowa uznania kierujemy także uczniom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniach.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5650zł 4.5850zł
usd USD 4,0700zł 4,1000zł
usd CHF 4,4000zł 4,4200zł
usd GBP 5,4900zł 5,5100zł
czk CZK 0.1840zł 0.1860zł

Kurs z dnia: 2022-01-28

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa