Wywalczyła awans do MESiódme miejsce Joanny Pietryk podczas Mistrzostw Polski dziesięciolatków, zapewniło zawodniczce UKS SP 3 Bogatynia awans do Mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Rydze (Łotwa). O miano najlepszej szachistki w kraju rywalizowało sześćdziesiąt osiem finalistek wyłonionych z ośmiu turniejów makroregionalnych. Mistrzostwa odbyły się w Chrustach, woj. świętokrzyskie.

Mistrzostwa rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund zgodnie z obowiązującymi przepisami FIDE. Tempo gry na partię wynosiło 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund za każde posunięcie. Joanna Pietryk zawodniczka UKS SP3 Bogatynia wygrała sześć partii i trzy razy przegrała. O ostatecznej klasyfikacji generalnej zadecydował ostatni pojedynek. Nasza zawodniczka w ostatnim dniu zawodów zagrała na pierwszej szachownicy z Klarą Szczotką (MUKS Stoczek 45 Białystok).  Porażka zepchnęła ją z podium, a przeciwniczce zwycięstwo z Asią dało złoty medal i tytuł mistrzowski.
Jest to już czwarty awans naszej młodej zawodniczki do Mistrzostw Europy. Z racji olbrzymich kosztów Asia do tej pory reprezentowała Polskę i klub na tej międzynarodowej imprezie tylko raz, w Pradze w 2016r. Czy uda się zdobyć wymaganą kwotę na wyjazd utalentowanej szachistki na Mistrzostwa Starego Kontynentu, czas pokaże. Gratulujemy Asi i jej trenerowi Piotrowi Goluchowi.