UWAGA Fałszywe wnuczki w natarciu Wnuczek, pracownik opieki społecznej, organizacji charytatywnej, a nawet policjant czy też prokurator pomysłowość oszustów, aby wyłudzić od nas pieniądze jest niezwykle bogata. Halo. Babcia... To Ty Marku? Tak babciu, to ja. Wiesz babciu mam bardzo poważne problemy i potrzebuje pilnie 50 tysięcy złotych, które jutro ci oddam... Właśnie tak najczęściej zaczynają rozmowę oszuści podający się za członków rodziny i wyłudzający pieniądze. Dzięki czujności oraz ostrożności naszych mieszkańców oszuści po raz kolejny nie osiągnęli celu.

 

 

 

 

 

Bogatyńscy (29.09) policjanci otrzymali kilka informacji o próbach oszustwa metodą na tzw. wnuczka. Do mieszkańców Bogatyni dzwoniła osoba, która podając się za ich wnuczka bądź siostrzeńca prosiła o pilne pożyczenie 25 tysięcy złotych, ponieważ spowodowała wypadek. Pieniądze miały pokryć spowodowane szkody.

Należy podkreślić, że wszystkie osoby zachowały się niezwykle czujnie wykazując się należytą ostrożnością. Sprawdziły u swoich bliskich czy rzeczywiście członek rodziny potrzebuje wsparcia finansowego. Żadna z osób nie wydała oszustom pieniędzy.

PAMIĘTAJMY!

Oszuści żerują na ludzkiej naiwności. Zachowajmy szczególną ostrożność. Zadbajmy o swoich bliskich zwłaszcza tych w podeszłym wieku i uczulmy ich na tego typu zachowania. Wystarczy tylko zachowywać kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności. Nie podawajmy przez telefon kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie oddajmy gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczajmy do domu osób których nie znamy. Wystarczy jeden telefon do krewnego na znany numer, aby potwierdzić czy rzeczywiście członek rodziny potrzebuje wsparcia finansowego. Zastosujmy się do tych kilku prostych rad zanim utracimy oszczędności, niejednokrotnie całego życia.
W takich przypadkach prosimy o natychmiastowy kontakt z Policją pod bezpłatnym numerem 997. Nie dajmy szans oszustom.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5650zł 4.5850zł
usd USD 4,0700zł 4,1000zł
usd CHF 4,4000zł 4,4200zł
usd GBP 5,4900zł 5,5100zł
czk CZK 0.1840zł 0.1860zł

Kurs z dnia: 2022-01-28

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa