0Dzięki uprzejmości Dyrektora Zakładu Karnego w Zarębie mjr Daniela Workuna, 19 lutego 2023 roku po raz kolejny, osadzeni odbywający karę w tym zakładzie mogli uczestniczyć w spotkaniu poetycko - muzycznym. W bardzo wyjątkowym klimacie przeplatały się liryczne utwory poetyckie Krystiana Krzysztofa Jankiewicza, recytowane przez samego autora.

Zapraszamy do Galerii!

Także Panią Wiolettę Milewską i Angelikę Felsztyńską oraz utwory wokalne w wykonaniu Bożeny Mazowieckiej Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni.

Już od początku wydarzenie, które zorganizowane było w tym szczególnym miejscu
nabrało niebywałej atmosfery. Słowa, wiersze i teksty piosenek, które wybrzmiewały bardzo mocno wpłynęły na całą publiczność. Klimat, który powstał w trakcie występu, na krótką chwilę przeniósł osadzonych poza mury zakładu karnego. Dzięki poezji i muzyce zapomnieli o kratach w oknach i swoich celach, ale przypomnieli sobie o drugim człowieku i uczuciach jakie w sobie noszą. To kulturalne wydarzenie obudziło w nich wrażliwość, którą często skrywają pod kamienną maską „twardziela”. Gromkimi brawami oraz wieloma komplementami obsypywali kolejno wykonawców. To spotkanie na długo zostanie w pamięci osadzonych, a wspomnienie o nim jeszcze przez wiele dni będzie krążyć w więziennych murach Zakładu Karnego w Zarębie.

Każdy popełnia błędy i na to co się wydarzyło niestety nie mamy już wpływu. Nie wszystko możemy naprawić, nie cofniemy czasu i nie zmienimy przeszłości, ale możemy próbować zapanować nad przyszłością. To my decydujemy o tym w jaki sposób, z kim i przede wszystkim gdzie przeżyjemy Nasze życie.

 

Gościnnie w spotkaniu udział wzięła Aleksandra Stelmach z Młodzieżowego Klubu
Czytelniczego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Siekierczynie, która zarecytowała wiersz z tomiku poezji Pana Krystiana oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Siekierczynie Pan Paweł Czapliński, który nagłośnił to nietypowe wydarzenie.

Relacja z Zakładu Karnego czyli podróż z poezją została udostępniona na stronie:
www.facebook.com/poezjaKKJ

Foto: Joanna Workun

(J.W.)

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa