Międzypokoleniowy wyjazdW sobotę (11.02) uczestnicy Klubu Liderów Młodzieżowych (KLM), prowadzonego w Lubaniu przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, wyruszyli na lumpeksowe zakupy do Jeleniej Góry. Kolejnym krokiem w projekcie „Moda na zero waste” były zakupy ciuchów z drugiej ręki. W sobotę grupa wraz z seniorami wyruszyła pociągiem do Jeleniej Góry, aby odwiedzić jeden z największych lumpeksów w okolicach Lubania.

Każdy miał szansę wybrać sobie, co tylko potrzebuje do swojej stylizacji. Uczestnicy podczas zakupów w „second hand” mieli za zadanie wybrać sobie ubiór do wcześniej wybranego tematu (np. randka, występ publiczny). Wybrane stylizacje posłużą im do zaprezentowania się podczas pokazu mody będącego równocześnie podsumowaniem projektu. Założeniem akcji jest ukazanie możliwości korzystania z ubrań z drugiej ręki, co jest zarówno ekologiczne, jak i tanie. Pokaz mody ma udowodnić, że można ubrać się szykownie za niewielkie pieniądze. Podczas zakupów młodzież oraz seniorzy spędzili miło czas w międzypokoleniowej atmosferze.
- „Bardzo mi się podobało, świetna atmosfera. Nasza koleżanka Olga wybrała nam na zakupy naprawdę fajny ciucholand. Było dużo stylizacji, które mogliśmy sobie wybrać do naszego pokazu mody, który odbędzie się w kwietniu. Ogólnie świetna przygoda oraz niesamowite rozpoczęcie ferii” - mówi Konrad jeden z uczestników.
Wszyscy wrócili zadowoleni i gotowi do kolejnych działań projektowych.
Dalsze postępy grupy można śledzić na profilu FB Stowarzyszenie „Pogranicze”:
www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE
Projekt "MODA NA ZERO WASTE" jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu, z udziałem Klubu Liderów Młodzieżowych, w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Fundację Civis Polonus.
(UML)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-04-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa