znęcał się nad bliskimiKara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który podejrzany jest o znęcanie się fizycznie i psychicznie w stosunku do swojej żony i syna. Został on zatrzymany w trakcie interwencji domowej przez policjantów z Ogniwa Patrolowego z Lubania. 42- latek usłyszał zarzuty oraz otrzymał również prokuratorski nakaz opuszczenia zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi mieszkania,zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, policyjny dozór, a także zakaz opuszczania kraju.


Policjanci Ogniwa Patrolowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji domowej zgłoszonej przez pokrzywdzoną. Interweniujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, iż podejrzany od kilku miesięcy będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, używał słów wulgarnych i obraźliwych, naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonych osób. W chwili zatrzymania mężczyzna miał około 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.
Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut znęcania się nad najbliższymi.
Za to przestępstwo, odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych. Podejrzany otrzymał nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi i zakaz opuszczania kraju.

asp.szt Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa