BezgotówkowoStraż Miejska została wyposażona w trzy terminale płatnicze. Płatność kartą za mandat już możliwa w Straży Miejskiej w Lubaniu. Idąc z duchem czasu, Straż Miejska w Lubaniu została wyposażona w trzy terminale płatnicze. Jeszcze w tym tygodniu lubańscy strażnicy będ ą mog li pobierać opłaty za nałożone mandaty karne w formie bezgotówkowej. Terminale płatnicze są już gotowe do działania , a s trażnicy miejscy zostali przeszkoleni z zakresu ich obsługi.


Mobilne u rządzeni a płatnicze będ ą w ykorzystywane przez patrol zmotoryzowany oraz przez strażników realizujących obchód pieszy . Transakcje bezgotówkowe to dziś codzienność, a wdrożenie tego sposobu płatności ułatwi s prawc om wykrocze ń bezpośrednią zapłatę mandatu. Wygodne, szybkie, bezpieczne, a przede wszystkim bezgotówkowe pobieranie opłat za popełnione wykroczenia możliwe będzie również w siedzibie lubańskiej Straży Miejskiej.
Forma mandatu się nie zmienia. Nadal będzie to mandat karny kredytowany, jednak żeby później nie zajmować sobie czasu płatnościami poprzez bankowość elektroniczną, na p oczcie czy w placówce banku – nałożoną przez strażnika grzywnę będzie można zapłacić na miejscu, po czym osobie ukaranej pozostanie na głowie już tylko wyciągnięcie wniosków i refleksji w związku z popełni eniem czynu zabronionego. Oczywiście sprawca wykroczenia na żądanie otrzyma pokwitowanie za dokonaną płatność .
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach cyfryzacji instytucji utrzymania porządku publicznego i zostało w całości sfinansowane ze środków Programu Polska Bezgotówkowa, którego celem jest upowszechnianie i promocja obrotu bezgotówkowego wśród obywateli w Polsce.
Red./Fot./SMLuban

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa