Kilka tysięcy narkotykówZabezpieczone ponad 5 tysięcy porcji handlowych marihuany, 240 porcji metamfetamin, haszysz i kokaina, a ich właściciel tymczasowo aresztowany, to efekt działań lubańskich policjantów oraz funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Narkotyki pochodziły z Królestwa Niderlandów, a zatrzymany do sprawy 36-latek podejrzany jest o wewnątrzwspólnotowe nabycie i posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Lubaniu i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozić mu może teraz kara nawet 20 lat pozbawienia wolności.
Dzięki intensywnym działaniom podjętym przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doszło do zatrzymania 36-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Zatrzymanie poprzedzone było szeroko zakrojoną pracą operacyjną, w wyniku której policjanci ustalili, że w grudniu bieżącego roku za pośrednictwem firmy kurierskiej do mieszkanki powiatu lubańskiego zostanie doręczona przesyłka z Królestwa Niderlandów. W paczce miały znajdować się narkotyki. Po odebraniu przez kobietę pakunku do akcji wkroczyli funkcjonariusze.

W przesyłce policjanci znaleźli ponad 2,5 tysiąca porcji handlowych marihuany. Jak się okazało, „towar” należał do syna kobiety. Nie były to jednak jedyne narkotyki, jakie posiadał mieszkaniec powiatu lubańskiego. Mundurowi w toku przeszukania znaleźli w jego miejscu zamieszkania haszysz, kokainę, metamfetaminę oraz marihuanę. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 5 tysięcy porcji handlowych marihuany, 240 porcji metamfetaminy oraz blisko 19 gramów haszyszu i kokainy. Mundurowi zabezpieczyli również należący do 36-latka telefon komórkowy oraz gotówkę.

Narkotykowy przestępca usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa