Szczęśliwie uratowanySzczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-latka, który oddalił się z domu. Mężczyzna długo nie wracał do domu po tym, jak wyruszył ciągnikiem rolniczym w celu wykonania prac polowych. Druhy z OSP Platerówka znaleźli zaginionego mężczyznę w miejscowości Grabiszyce Górne. Lubańskich mundurowych wsparli funkcjonariusze z Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz druhy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Platerówki, Grabiszyc, Włosienia oraz Leśnej.


Poszukiwania za zaginionym 84–latkiem rozpoczęły się w piątek (15.03.) w godzinach wieczorowo, zaraz po otrzymanym zgłoszeniu od dyspozytora numeru 112. Rodzina seniora zgłosiła jego zaginięcie, gdy mężczyzn nie wrócił do domu, po tym jak wyruszył ciągnikiem rolniczym w celu wykonywania prac polowych. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny liczyła się każda chwila, dlatego natychmiast podjęto decyzję o wszczęciu poszukiwań. Nie tracąc ani chwili dyżurny lubańskiej jednostki podjął alarm dla stanu policjantów z Leśnej i Lubania oraz o pomoc w poszukiwaniach zwrócił się do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, gdzie działa Policyjna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.
Sytuacja była pilna w związku z tym gotowość do działania podjęli także druhy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Grabieszyc, Włosienia, Leśnej oraz Platerówki. Funkcjonariusze sprawdzali obszary leśne na quadach, dzięki którym mogli dotrzeć w trudno dostępne miejsca i w sposób dokładny zbadać okolicę. Strażacy z Platerówki w trakcie lustracji terenu leśnego w miejscowości Grabiszyce Górne ujawnili przewrócony w rowie ciągnik rolniczy. W kabinie ciągnika znajdował się zakleszczony mężczyzna. 84- latek samodzielnie nie mógł wydostać się z kabiny. Po wydostaniu uwięzionego z kabiny pojazdu mężczyzny na miejsce został wezwany Zespół Pogotowia Ratunkowego. Badania nie wykazały zagrożenia życia i zdrowia mężczyzny, dlatego został oddany pod opiekę rodzinie.
Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu komisarz Artur Ciupka składa wyrazy wdzięczności i uznania za poświęcenie i determinację dla wszystkich osób uczestniczących w poszukiwaniach osoby zaginionej.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa