Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawaW związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych funkcjonariusze lubańskiej Policji prowadzą działania prewencyjne, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zapobieganie przestępczości na cmentarzach oraz w ich rejonie. W najbliższym czasie intensywniej będziemy odwiedzać cmentarze, porządkować groby naszych bliskich. Nie możemy jednak zapomnieć o naszym bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że kieszonkowcy na cmentarzach bacznie obserwują pozostawione torby na nagrobkach. Czekają tylko na chwilę nieuwagi, by wykorzystać ten moment i nas okraść.

 

Zanim oddamy się zadumie i refleksji, pomyślmy o własnym bezpieczeństwie. Portfele, telefony komórkowe, karty bankomatowe, klucze należy nosić w zamykanej wewnętrznej kieszeni odzieży. Swojego bagażu nie pozostawiajmy bez opieki. Zapamiętajmy, że najważniejsze to zwracać uwagę na to co się dzieje wokół nas i w chwili niebezpieczeństwa natychmiast informować funkcjonariuszy lub zadzwonić na numer alarmowy 997 bądź 112. Parkując samochód w okolicy cmentarzy, nie pozostawiajmy w nim cennych przedmiotów. Torebki, dokumenty, portfele, telefony komórkowe pozostawione w samochodzie będą łatwym łupem dla złodziei, którzy w tym czasie mogą działać w okolicy cmentarzy.
Wyjeżdżając z domu , pamiętajmy o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien. Poprośmy sąsiadów o doglądanie mieszkania podczas naszej nieobecności. Patrole policyjne będą obecne w rejonie cmentarzy, parkingów, a także na osiedlach. Kiedy zauważymy niepokojącą sytuację, natychmiast poinformujmy o tym funkcjonariuszy Policji. W przypadku, kiedy mimo wszystko dojdzie do włamania, pamiętajmy, żeby nie robić w mieszkaniu żadnych porządków - w ten sposób możemy zatrzeć ślady należące do złodziei. Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują lokalne media.

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-02-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa