Dni Lubania 2017Od 23 do 25 czerwca w Lubaniu odbywać się będzie najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu miasta. Tradycyjnie zakończenie roku szkolnego i jednoczesne otwarcie wakacji w Lubaniu uczcimy koncertami i wspólną rodzinną zabawą. Gorąca lubańska Lawa od lat dostarcza wielu emocji, nie tylko muzycznych. Znamy już pierwsze szczegóły tegorocznego programu. Lubańska impreza w tym roku odbędzie się w całości na amfiteatrze i parku na Kamiennej Górze.

 

 


Jak zapowiada Miejski Dom Kultury w Lubaniu, dwa pierwsze dni Lawy 2017 to bogaty program estradowy wypełniony wybuchową mieszanką muzyczną dla każdej grupy wiekowej. W amfiteatrze na Kamiennej Górze będzie można posłuchać i zobaczyć super gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które posiadają już bogaty dorobek artystyczny oraz zespoły u progu kariery. Zagrają między innymi:
- zespół KOMBII z charyzmatycznym Grzegorzem Skawińskim, który bawi publiczność nieśmiertelnymi przebojami od 40 lat. "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randze-vous", "Kochać cię za późno", „Słodkiego miłego życia”, "Nie ma zysku", "Black and white" to tytuły, których słuchają kolejne pokolenia.
- Adam Stachowiak - chłopak, który doprowadził do łez trenerów i publiczność programu The Voice of Poland w czasie swojego przesłuchania, a właściwie już po nim. Trenerzy poprosili Adama o zagranie własnego utworu już po tym jak dostał się do programu. Usiadł do fortepianu i zaśpiewał o swojej nieżyjącej mamie... reszta to już historia programu. Przesłuchania w ciemno Adama Stachowiaka w The Voice of Poland nie da się zapomnieć. Piosenka Mamo Adama Stachowiaka stała się najpopularniejszym nagraniem na YouTube.
- zespół HARLEM – polski zespół rockowy o oryginalnym brzmieniu i zawodowym podejściu do tego co robią. Harlem istnieje na rynku muzycznym ponad 30 lat, wydał sześć albumów: Lustra, Bezsenne noce, Amulet, TEN Harlem, Niebo nade mną i Przebudzenie. Muzycy występowali na największych polskich scenach m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, na Przystanku Woodstock w Żarach, Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
- MARGARET - polska piosenkarka i autorka piosenek, z wykształcenia projektantka mody. Laureatka wielu nagród muzycznych m.in. Eska Music Awards czy Super Jedynki. Jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, a jej teledyski mają miliony wyświetleń na YouTube. Była główną faworytką do reprezentowania Polski na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie w eliminacjach zajęła drugie miejsce po Michale Szpaku.
Niedziela to jak co roku Dzień Aktywnej Rodziny. Park na Kamiennej Górze przejmą najaktywniejsi lubanianie – pasjonaci działający w organizacjach pozarządowych, nasze rodzime talenty artystyczne i sportowe. Łużyckie Centrum Rozwoju i Stowarzyszenie P-ZFST Pogranicze zapowiadają, że na scenie nie zabraknie tanecznych wygibasów małych i dużych, okolice amfiteatru za sprawą naszych środowisk twórczych zmienią się w tajemniczy mały świat, w którym będzie toczyła się gra o skarby. Tym razem w Dzień Aktywnej Rodziny (w skrócie DAR) bardzo aktywnie włączyły się lubańskie instytucje. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna we współpracy ze Związkiem Harcerzy Polskich Hufiec Lubań przygotuje grę terenową, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewni dawkę sportowych emocji. Muzeum Regionalne zapowiada zaś, że w parku znajdziemy też tego dnia znane i lubiane historyczne miasteczko z kramami rzemieślników. Wszystko to zmieni zieloną oazę w jedyne w swoim rodzaju, zbudowane siłami mieszkańców jednodniowe wesołe miasteczko.
Okolice amfiteatru tradycyjnie przez wszystkie dni trwania Lawy wypełni też bogata baza cateringowo-rekreacyjna, gdzie nie zabraknie zjeżdżalni i gofrów dla dzieci czy pysznej pajdy ze smalcem dla rodziców.
Zapraszamy do wpisania w terminarze lubańskiego maratonu dobrej zabawy!
(ŁCR)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5650zł 4.5850zł
usd USD 4,0700zł 4,1000zł
usd CHF 4,4000zł 4,4200zł
usd GBP 5,4900zł 5,5100zł
czk CZK 0.1840zł 0.1860zł

Kurs z dnia: 2022-01-28

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa