Edukacja PrzyszłościPodczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”, jaka miała miejsce 15 marca br. w Toruniu, ogłoszono wyniki rankingu, podsumowującego wykorzystanie dotacji unijnych na oświatę. Nagrodę, w kategorii Powiaty za zajęcie I miejsca w Województwie Dolnośląskim a V w Polsce, odebrali Walery Czarnecki - Starosta Lubański wraz z Anną Adamską - Dyrektorem Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu.

 


- Jest to wyjątkowe wyróżnienie, które obrazuje wysokość środków unijnych, które zainwestowane zostały w rozwój młodych ludzi. To właśnie od nich, ich wykształcenia i zaangażowania będzie zależał przyszły rozwój naszego regionu. Cieszy fakt, że zostało to zauważone i docenione – mówił podczas konferencji, Walery Czarnecki.
Pozycja samorządów w rankingu zależała od wielkości tych dotacji (bez środków na współfinansowanie) w przeliczeniu na jednego mieszkańca za okres 2007-2015.
W naszym powiecie suma środków pozyskanych z unii wyniosła w analizowanym czasie ponad 14 milionów złotych. W omawianym okresie Powiat Lubański zrealizował 15 projektów.
Ranking, opracowany na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwa Finansów, poświęcony funduszom unijnym w budżetach samorządowych obejmował finansowanie bieżących zadań w oświacie (działy 801 i 854 budżetu), z pominięciem wydatków majątkowych.
Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty blisko czterystu przedstawicieli samorządu, instytucji kultury, sportu, dyrektorzy szkół i szkół zawodowych mogło zapoznać się z ofertą najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych rozwiązań z zakresu zarządzania oświatą, innowacji, kultury i sportu, kreatywnej przestrzeni nauczania oraz współpracy szkół zawodowych z biznesem. Gościem konferencji była też Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska.

PL

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.510zł 4.5300zł
usd USD 3,9800zł 4,1000zł
usd CHF 4,3550zł 4,3580zł
usd GBP 5,4000zł 5,4100zł
czk CZK 0.1820zł 0.1850zł

Kurs z dnia: 2022-01-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa