Mali bankowcyUczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez szkolnego opiekuna SKO. Zajęcia te dotyczyły usług proponowanych przez banki. Na wstępie uczniowie poznali takie pojęcia jak: lokata terminowa, depozyt, oprocentowanie. Dalej dowiedzieli się kiedy i jak można założyć konto młodzieżowe, co to jest kredyt gotówkowy oraz co oznacza skrót ROR.

 

W kolejnej części zajęć, wszyscy poznali różnice między kartą płatniczą a kredytową.
Ostatnim elementem zajęć z tzw. małej bankowości, była praca w grupach polegająca na rozwiązywaniu zadań tematycznie związanych z omawianymi zagadnieniami. Grupa, która wykonała zadanie bezbłędnie otrzymała symboliczną nagrodę.
Kolejną grupą uczniów, która spotkała się (20.03) z opiekunem SKO na zajęciach, byli uczniowie klasy II, uczestniczyli w spotkaniu pt. ,,Czy pieniądze są nam potrzebne”?
W relacjach międzyludzkich nie zawsze pieniądze to banknoty i monety – tak jak jest to teraz. Przez wieki wiele towarów i dóbr, stanowiło element wymiany i transakcji. Obecnie też coraz częściej mamy do czynienia z pieniędzmi, których nie widzimy. Tak się dzieje, gdy płacimy kartą – i są to tzw. transakcje bezgotówkowe. Uczniowie zmierzyli się z pytaniem ,,Jak się nazywa polska waluta”? Końcowym elementem ciekawych dla dzieci zajęć, była grupowa zabawa w planowanie wydatków, tak by można było sobie kupić zabawki wg. przeznaczonego na ten cel budżetu. Przy tym zadaniu zapanowała wielka ,,burza” pomysłów, a limit zakupów był ściśle wyznaczony. Mali bankowcy – wszystkich grup, wyszli zwycięsko! Kolejna lekcja na pewno będzie dalszym krokiem w poznawaniu zasad właściwego korzystania z pieniędzy.

Wanda Czarnota

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.550zł 4.5250zł
usd USD 3,9700zł 4,0000zł
usd CHF 4,3400zł 4,3600zł
usd GBP 5,3900zł 5,4200zł
czk CZK 0.1825zł 0.1855zł

Kurs z dnia: 2022-01-21

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa