bioKiedy liście lecą z drzew, pojemnik na bioodpady może okazać się za mały. Można wówczas odebrać dodatkowe worki z siedziby ZGiUK.
Ścięte trawy, kwiaty, liście, rozdrobnione gałęzie z drzew i żywopłotów, resztki warzyw i owoców, obierki, skorupki jaj, fusy od kawy i herbaty, suche pieczywo, wióry czy trociny to odpady biodegradowalne.

 

Często zdarza się, że pojemnik na bioodpady wypełniony jest do granic możliwości a kolejna porcja liści czeka na uprzątnięcie. Okazuje się, że korzystający z usług lubańskiego Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych nie muszą z niecierpliwością czekać na opróżnienie pojemnika. Wystarczy zgłosić się do siedziby ZGiUK przy ul. Lwóweckiej 8 po dodatkowe, bezpłatne worki. Pracownicy wywożący bioodpady są zobowiązani, aby oprócz bioodpadów znajdujących się w pojemniku, zabrać również odpady bio zgromadzone w odpowiednio oznaczonych workach.
- Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o., odbierający bioodpady komunalne od mieszkańców Lubania zobowiązany jest odebrać wszystkie odpady, umieszczone w pojemnikach na bioodpady, a także odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu) oraz odpady bio zgromadzone w odpowiednio oznaczonych workach, bezpłatnie udostępnianych przez firmę, odbierającą odpady – uzupełnia Kierownik Referatu do Spraw Opłat za Zagospodarowanie Odpadów Urzędu Miasta Lubań, Izabela Janik.
(ŁCR)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net