Brak ofert na remont drogiRemont ulicy Wrocławskiej w Lubaniu przeniesiony został na przyszły rok. Pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji, z powodu braku ofert został unieważniony. Planowane zakończenie prac na tym odcinku to czerwiec 2018 roku. Powodem unieważnienia pierwszego przetargu był brak ofert na realizację tego zadania.

 

Podczas drugiego podejścia do wyboru wykonawcy wyłoniono Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Jałowcu.
Powiat na tę inwestycję planuje wydać ok. milion zł. Jak podkreśla Walery Czarnecki, zasady finansowania tej inwestycji nie ulegną zmianie. Zostanie ono zrealizowane w ramach wojewódzkiego programu pn. ,,Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich” i będzie finansowane w formule 50/25/25. Połowę środków zapewni Urząd Marszałkowski a druga część sfinansowana zostanie, po połowie z budżetu powiatu oraz miasta.
Firma, którą wyłonił Powiatowy Zarząd Dróg, będzie miała za zadanie zmodernizować odcinek stanowiący wyjazd z Lubania w kierunku Nowogrodźca (przy cmentarzu).
W tym roku prowadzonych jest wiele inwestycji drogowych na terenie całego powiatu. W chwili obecnej zmotoryzowani mieszkańcy odczuwają duże utrudnienia, które spowodowały prowadzone inwestycje. O ile przebudowa ulic Różanej, Leśnej oraz budowa sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową ulicy Podwale jest już za nami, o tyle wciąż występują problemy w centrum miasta. Wszystko to wynika z problemów z izolacją przeciwwilgociową, która ułożona została na wiadukcie kolejowym na ulicy 7 Dywizji. W związku z powyższym zaszła konieczność wykonania nowej izolacji a następnie położenia dwóch warstw asfaltu. Jedno jest pewne, już w następnym tygodniu będzie można korzystać z nowej nawierzchni. Za utrudnienia przepraszamy.

PL

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-01-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa