Kompleks boiskOstatnio opinię publiczną rozgrzała sprawa wodnego placu zabaw, który zgodnie z zapowiedziami samorządowców ma zapewnić lubanianom miejsce letniej rekreacji. Już od października wiadomo, że w planach jest zrealizowanie tej inwestycji nad Kwisą na terenach przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Pierwotnie urządzenia do wodnych zabaw miały stanąć na Kamiennej Górze w miejscu starego basenu.

 

Lokalizacja nad rzeką miała kilka dodatkowych korzyści, ale najważniejszą z nich jest perspektywa sensownego rozwoju całej sportowej bazy na Różanej.
- Tam w ciągu kilku kolejnych lat ma powstać kompleks rekreacyjno-sportowy – informuje burmistrz Arkadiusz Słowiński. - Wodny plac zabaw połączony przez Młynówkę kładeczką z terenem rekreacji, gdzie docelowo mają znaleźć się dwa boiska do piłki siatkowej, plac zabaw dla najmłodszych oraz miejsce, gdzie można pogrillować czy rozłożyć sobie leżaki. I teraz bardzo ważna informacja - zaraz w pobliżu kompleks boisk. Chcielibyśmy, żeby powstało boisko zapasowe o takich wymiarach, na których można byłoby normalnie rozgrywać mecze piłki nożnej, a przy okazji wiemy o tym, że to boisko do godzin popołudniowych służyłoby pobliskiej Szkole Podstawowej nr 2. Później kolejny remont boiska głównego przy ulicy Ludowej, to wszystko tworzy pewien zamknięty kompleks sportowo-rekreacyjno-zabawowy. Jeżeli chodzi o boisko miała to być pewna niespodzianka na przyszły rok, ale zostało to już powiedziane radnym na Komisji Infrastruktury Społecznej więc nie ma co się z tym krygować.
Projekt budowlany na kompleks boisk ma być gotowy do końca grudnia. Najbardziej optymistyczne prognozy zakładają ukończenie wodnego placu zabaw w maju, a boiska w sierpniu 2018 roku.
- Generalnie radni zawsze się przypominali z tym, żeby tym boiskiem się zająć, ale my po prostu działaliśmy stopniowo – przypomina burmistrz Lubania. - Najpierw wykupiliśmy teren pod boisko zapasowe, później przygotowano projekt i koncepcję. W przyszłym roku realizacja jednego z etapów, a później jak środki pozwolą realizacja kolejnych etapów. Tak żeby docelowo ten areał służył właśnie zabawie, sportowi i rekreacji.
(ŁCR)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-01-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa