uratowanyDzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w jednej z komórek w centrum Lubaniu znaleziono bezdomnego mężczyznę. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy zabierając do jednostki Policji. Dzięki temu uratowali mężczyznę przed wyziębieniem.

 

 


Policja lubańska wielokrotnie informował społeczność lokalną o aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz o możliwości podzielenia się z Policją spostrzeżeniami dotyczących zagrożeń w miejscu zamieszkania, pracy nauki oraz wypoczynku. Każda naniesiona na mapę informacja jest zweryfikowana przez funkcjonariuszy i w razie zaistnienia zagrożenia podjęte są odpowiednie działania.
Tak też się stało gdy w zakładce „bezdomność” został naniesiona informacja o osobie bezdomnej przebywającej w jednej z komórek w centrum Lubania. W celu weryfikacji zgłoszenia funkcjonariusze udali się na miejsce i ujawnili 60-letniego mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu. Ze względu na brak ogrzewania w pomieszczeniu i panujące warunki pogodowe stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia mężczyzny został on przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Na terenie jednostki podjęto decyzję o umieszczeniu mężczyzny w schronisku dla bezdomnych, gdzie otrzymał nocleg i ciepły posiłek.
Dzięki uzyskanej informacji od internauty uniknięto tragedii do której mogło dojść z powodu panującego mrozu.
 
Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, którym niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie zdrowia lub życia. Informacje można przekazywać dzwoniąc na telefony alarmowe 112, 997 bądź jak w tym przypadku zamieszczając informację na aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w zakładce „bezdomność”.
 
 
asp. Magdalena Juźwicka

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.6350zł 4.6550zł
usd USD 4,0900zł 4.1150zł
usd CHF 4,4400zł 4,4700zł
usd GBP 5,440zł 5,4700zł
czk CZK 0.1790zł 0.1815zł

Kurs z dnia: 2021-12-01

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa