Basket Wschowa 03.12.2023 2W miniony weekend koszykarki z klubu Citronex UKS Basket Zgorzelec rozegrały dwa spotkania w lidze kadetek (U-15). Pierwszym przeciwnikiem w sobotę była drużyna Q8Oils SKM Zastal Zielona Góra, zaś w niedzielę WSTK Wschowa. Drugi mecz miał być rozegrany na wyjeździe, ale ze względów organizacyjnych rozegrano go w Zgorzelcu. Oba spotkania zgorzelczanki wysoko wygrały.

Mimo, że w tej rundzie do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze to już wiadomo, że nasze kadetki awansowały do następnej rundy. Liderką zespołu w obu przypadkach była Matylda Niewola, którą dzielnie wspierały koleżanki z drużyny z Julią Mączką na czele. Oto wyniki poszczególnych spotkań:

Citronex UKS Basket - Q8Oils SKM Zastal Zielona Góra [84:30]
Matylda Niewola 25 pkt, Julia Mączka 21 pkt, Maja Słabicka 9 pkt, Zofia Kuzubska 8 pkt, Ada Adamczewska 8 pkt, Zuzanna Dorniak 5 pkt, Natasza Królikiewicz 4 pkt, Maja Grzybek 2 pkt, Dorota Czaj: 2 pkt.

WSTK Wschowa – Citronex UKS Basket [72:36].
Matylda Niewola 30 pkt, Julia Mączka 14 pkt, Zuzanna Dorniak 8 pkt, Maja Słubicka 6 pkt, Natasza Królikiewicz 4 pkt, Maja Małecka 4 pkt, Ada Adamczewska 2 pkt, Zofia Kuzubska 2 pkt.

Nie tracić koncentracji
Trener Piotr Pietryk poproszony o opinię o weekendowym dwumeczu mówi, że w niedzielę dały się we znaki skutki sobotnich zawodów. Hala Turowa to większa przestrzeń, większe boisko to dziewczyny nieco przytkało w drugiej kwarcie, ale z przebiegu całego meczu można być zadowolonym. Kłopot w tym, że dziewczyny jeszcze grają falowo. Przez pięć minut wszystko jest fajnie, ładnie a potem koncentracja nam spada. Przez kolejne trzy minuty nie możemy nic trafić. Lojalnie muszę przy tym przyznać, że sytuacja się poprawia. Do tej pory rzucaliśmy około 50 punktów na mecz. Tymczasem wczoraj rzuciliśmy ponad 80, a dzisiaj 70 punktów. Jest progres jeśli chodzi o skuteczność. Mówiłem już dziewczynom, że jak przyjdą ćwierćfinały to nie możemy pozwolić na kilkuminutowy przestój. W tym czasie przeciwnik może rzucić 6-8 punktów a my nic, to mecz zakończy się porażką. Musimy więc w tych momentach kryzysowych coś wrzucić, żeby na tablicy wyników był ciągły kontakt z rywalkami. Nie wiem, czym to jest spowodowane. Może rozprasza je widownia, która dzisiaj dopisała? Sto osób na meczu kadetek (w tym mocna grupa głośnych fanów) to tylko się cieszyć. Liczę na to, że liczba ta ciągle się będzie powiększać. A na razie czekają nas jeszcze dwa mecze: 9 grudnia zagramy z ENEA AZS AJP II Gorzów Wielkopolski a ostatnie w tym sezonie 16 grudnia na miejscu z KS Szprotavia Szprotawa. W styczniu wchodzimy do Dywizji A, gdzie powalczymy o wejście do ćwierćfinału. Walczyć o to będzie osiem drużyn a my chcemy znaleźć się w tym gronie co najmniej na trzecim miejscu. Mam nadzieję, że drużyna podejmie wezwanie mimo, iż między niektórymi zawodniczkami jest dwuletnia różnica wieku. Tę różnicę widać w motoryce, ale i tu zauważam progres. Ważne, że gramy zespołowo. Ważne jest też że dziewczyny same zaczynają dostrzegać i rozumieć popełniane przez siebie błędy. Coraz mniej w ich umysłach jest czegoś, co nazywam czarnymi dziurami. Po prostu coraz lepiej widzą, co się dzieje na boisku. Myślę, że poprawa jest kwestią paru miesięcy - zapewnia Piotr Pietryk.
J.G.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa