DSCF0289Takiej huśtawki nastrojów, jakie gracze PGE Turów zafundowali swoim zwolennikom, nie pamiętamy od dawna. Po przegranej w kiepskim stylu pierwszej kwarcie 27:16 wiadomo było, że będzie ciężko. Gdy zaś w połowie trzeciej kwarty różnica wynosiła 17 oczek (57:40) trzeba było nie lada optymisty, który dawałby przyjezdnym szanse na wygraną. Tymczasem w ostatniej ćwiartce zespół znad Nysy zmobilizował się i wygrał spotkanie 74:77.

Pierwsze punkty meczu co prawda zdobył Prince po rzutach wolnych, ale dalszy rozwój wypadków był bardzo niepomyślny dla Turowa. Goście razili przede wszystkim bardzo niską skutecznością, która w pierwszych siedmiu minutach ledwie przekraczała 20 procent. Efektem tego był stan 25:9 po rzucie Trice’a na niespełna trzy minuty przed końcem kwarty. Minutę później wynik nieco poprawili Filip Dylewicz oraz Mike Taylor, dzięki rzutowi którego na sekundę przed syreną, różnica zmalała do … 11 punktów (27:16).

Wynik drugiej kwarty rzutem za dwa otworzył Łukasz Wiśniewski a chwilę potem wsparł go Piotr Stelmach. Do grona zawodników, którzy zaczęli odrabiać straty dołączył Mike Taylor, Tony Taylor i po dłuższym przestoju ponownie J.P. Prince. Tak czy siak po pierwszej połowie w drużynie Turowa trudno było wytypować lidera. Od biedy można by pochwalić Mike Taylora, który w czasie 20 minut zdobył 8 oczek. Bardzo blado wyglądały zdobycze pozostałych. Kulig, Dylewicz, Wiśniewski i Tony Taylor mieli na koncie zaledwie po 4 punkty. Okazało się jednak, że zespołowa gra to dobry sposób na przeciwnika, bo drugą kwartę zgorzelczanie wygrali 13:19, dzięki czemu przy zejściu do szatni różnica zmalała do 5 oczek (40:35).

Tragiczny przebieg miała za to pierwsza część trzeciej ćwiartki. Co prawda po półtora minucie gry w tej odsłonie Wiśniewski zmniejszył przewagę rywala do trzech oczek (40:37), ale Roderick Trice oraz Jarosław Morkos w ciągu pięciu minut prawie sami zdobyli łącznie 15 oczek, ustanawiając najwyższą w tym meczu przewagę swojego zespołu. Na cztery minuty przed końcem tej kwarty stan spotkania wynosił 57:40 i właśnie wtedy wydawało się, ze mecz jest rozstrzygnięty. W tym momencie jednak czarnozieloni pokazali swoje prawdziwe oblicze. Trafienia Kuliga, Prince’a, Dylewicza i Mike Taylora zmniejszyły tę przepaść do minimalnych rozmiarów. I choć gospodarze wygrali tę odsłonę, ale już tylko jednym punktem (21:20). Należy tutaj podkreślić, że ostatnie trzy minuty to wynik 10:0 dla PGE Turów. Dzięki temu przed ostatnią kwartą zostało graczom Turowa już tylko sześć oczek do odrobienia (61:55).

Rozpędzone „tury” ponownie pokazały swoją siłę i doświadczenie nabyte w potyczkach na parkietach Wschodniej Europy w ramach Zjednoczonej Ligi VTB. Konsekwentnie poszli za ciosem, aby po rzucie Mike Taylora w piątej minucie ostatniej odsłony doprowadzić do remisu 68:68. Co prawda minutę później Stutz ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie (72:71), ale był „łabędzi śpiew” Czarnych Panter. Stutz i Zimmerman oraz ich koledzy przez sześć minut potrafili zdobyć ani jednego punktu. Zdesperowani słupszczanie faulowali gości, co jedynie po skutecznych rzutach wolnych pozwalało im utrzymywać lekką przewagę. I pomimo, iż Ivan Zigeranović na 8 sekund przed końcem meczu nie trafił ani jednego z dwóch rzutów wolnych, to pudło Trice’a z dystansu w ostatniej sekundzie spotkania dało przyjezdnym wygraną i dwa punkty w ligowym dorobku. W najbliższy czwartek kolejne starcie z Mistrzem Polski, który uległ niepokonanej w fazie „szóstek” Rosie Radom.

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 74:77 [27:16, 13:19, 21:20, 13:22]

Czarni: Roderick Trice 22 pkt, Jarosław Mokros 12 pkt, Garrett Stutz 12 pkt, Derrick Zimmerman 11 pkt, Michał Nowakowski 7 pkt, Tomasz Śnieg 2 pkt, Jordan Hulls 2 pkt, Kacper Borowski 2 pkt, Mateusz Jarmakowicz 2 pkt, Karol Gruszecki 2 pkt, Joseph Taylor 0 pkt.

PGE Turów: J.P Prince 16 pkt, Damian Kulig 15 pkt, Mike Taylor 15 pkt, Filip Dylewicz 10 pkt, Łukasz Wiśniewski 8 pkt, Michał Chyliński 4 pkt, Tony Taylor 4 pkt, Ivan Zigeranovic 3 pkt, Piotr Stelmach 2 pkt, Jakub Karolak 0 pkt, Denis Krestinin 0 pkt.