10430379 1450884861827059 3437107818742732718 nNa świetnie przygotowanych boiskach OSiRu w Bogatyni odbył się (29.06) Międzynarodowy Turniej Piłkarski Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, którego głównym organizatorem była szkółka piłkarska Football Academy Bogatynia. W zawodach, których współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy Bogatynia, udział wzięło 6 zespołów z rocznika 2001-02.

Zapraszamy do galerii !

 

Na boisku pojawili się młodzi chłopcy z VFB Zittau, Granicy Bogatynia, Nysy Zgorzelec, Piasta Zawidów, Talentu Bolesławiec i zespół gospodarzy – FA Bogatynia. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Dominik Matelski. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich gier okazało się, że najlepszą drużyną turnieju została ekipa VFB Zittau i to oni w geście triumfu unieśli okazały puchar Burmistrza miasta i Gminy Bogatynia. Jednak nie wyniki były najważniejsze. Dla organizatorów liczyło się przede wszystkim to, że turniej dostarczył wielu emocji i niezapomnianych wrażeń oraz że młodzi zawodnicy mogli zademonstrować swoje umiejętności piłkarskie na tle wymagających przeciwników. Każdy z zawodników otrzymał złoty medal, drużyna otrzymała dyplom i nagrodę w postaci piłek, a najlepszego bramkarza, zawodnika oraz strzelca turnieju uhonorowano statuetką. Najlepszym zawodnikiem turnieju została Adrian Achcińska (Granica Bogatynia), najlepszym bramkarzem – Adam Skórski (Piast Zawidów), najlepszym strzelcem Danny Schmidt (VFB Zitau), który zdobył 5 bramek. Zawody sędziowali Zenon Licki i Marcin Wasilewski ze Zgorzelca którzy w dużym stopniu przyczynili się do tego, że mecze przebiegały w duchu fair paly i typowo sportowej rywalizacji. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i emocjonujące i dostarczyły wielu wrażeń wszystkim kibicom zgromadzonym na obiekcie przy ul. Białogórskiej. W trakcie gier każdy z zawodników otrzymał napój oraz słodkiego rogalika, co u niektórych wywołało większe zadowolenie, niż to kiedy odbierali swoje medale.
Działacze i trenerzy FA Bogatynia chcieliby podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia – Andrzejowi Grzmielewiczowi oraz Iwonie Czajkowskiej i Annie Piątek z Wydziału Współpracy Regionalnej i Transgranicznej UM za pomoc w organizacji turnieju oraz Andrzejowi Rogojszy, Lucjanowi Powierskiemu i Ryszardowi Szostakowi bez pomocy których nie byłoby tak sprawnie i szybko przeprowadzonego turnieju.
Wyniki Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia 29.06.2014r
VFB Zittau -Nysa Zgorzelec 0:0
FA Bogatynia -Piast Zawidów 0:1
Talent Bolesławiec -Granica Bogatynia 1:2
FA Bogatynia -Nysa Zgorzelec 0:8
Talent Bolesławiec - VFB Zittau 0:1
Granica Bogatynia -Piast Zawidów 1:0
Talent Bolesławiec - Nysa Zgorzelec 0:4
Granica Bogatynia - FA Bogatynia 4:0
Piast Zawidów - VFB Zittau 0:7
Nysa Zgorzelec -Granica Bogatynia 0:0
Piast Zawidów -Talent Bolesławiec 1:2
VFB Zittau - FA Bogatynia 4:0
Nysa Zgorzelec -Piast Zawidów 1:1
VFB Zittau -Granica Bogatynia 1:1
FA Bogatynia - Talent Bolesławiec 0:5

Kolejność Turnieju
1.VFB Zittau
2.Granica Bogatynia
3.Nysa Zgorzelec
4.Talent Bolesławiec
5.Piast Zawidów
6.FA Bogatynia
FA Bogatynia - Igor Szkibiel, Kuba Stochla, Przemek Kruk, Gracjan Smółka, Michał Cieślak, Kuba Zaborek, Robert Kaczmarczyk, Patryk Czerniawski, Wiktor szkibiel, Patryk Oliasz. Trener – Maciej Kameduła

Wojciech Mikulski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net