Piłkarze FA Bogatynia bezkonkurencyjni1Bardzo udanie rozpoczęli marsz po Mistrzostwo Polski Szkółek FA młodzi piłkarze Football Academy Bogatynia. W I etapie Mikroregionalnym Mistrzostw Polski (rocznik 2005 i mł), który został rozegrany dn.05.10.br we Lwówku Śląskim, okazali się bezkonkurencyjni i pewne zwyciężyli całe zawody.

W turnieju wystąpiło 7 drużyn (FA Lwówek Śląski, FA Legnica, FA Wałbrzych, FA Bolesławiec, FA Zgorzelec,, FA Leszno, FA Bogatynia).Grano systemem każdy z każdym. Czas gry wynosił 2x6 min.
Młodzi piłkarze FA Bogatynia wygrali wszystkie 6 spotkań zdobywając aż 28 bramek, tracąc przy tym tylko 2. W Mistrzostwach Polski FA nie liczy się punktów, a o miejscu w tabeli decyduje bilans bramkowy. Nasz bilans bramkowy wynosi po pierwszym turnieju + 26.
Turniej rewanżowy rozegrany zostanie 26.10 w Bolesławcu. Do dalszej rundy, czyli rozgrywek Makroregionalnych, awansują dwie najlepsze drużyny a stamtąd już bardzo blisko do finału Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany na wiosnę. Gratulujemy udanego występu i czekamy na dobre wieści z Bolesławca.
Football Academy (2005 i młodsi) reprezentowali: Marek Małek, Samuel Benitez-Bistel, Daniel Gołąb, Kuba Zieniewicz, Dawid Laga, Wiktor Rogulski, Mateusz Skorupa, Bartłomiej Nalepka, Maksymilian Dejniak
Bramki : Wiktor Rogulski – 15, Kuba Zieniewicz – 8, Mateusz Skorupa i Bartłomiej Nalepka po 2

FA Bogatynia – FA Walbrzych 4:0
FA Bogatynia – FA Legnica 5:0

FA Bogatynia –FA Lwówek Śląski 4:1

FA Bogatynia – FA Leszno 3-1

FA Bogatynia – FA Zgorzelec 7:0

FA Bogatynia – FA Bolesławiec 5:0