4 miejsce Żaków FA BogatyniaNa stadionie w Zawidowie odbył się (10.10) kolejny Turniej Żaków (rocznik 2006-07) jak zwykle wzorowo zorganizowany przez Piast Zawidów o mistrzostwo OZPN Jelenia Góra. W całym turnieju wystartowało 9 drużyn a czas gry wynosił 2x6 min. W zawodach tych, startowali młodzi piłkarze UKS FA Bogatynia, którzy zajęli tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce.

 

Chłopcy w swojej grupie przegrali z FA Zgorzelec (1:3) i wysoko wygrali z UKS Pieńsk 6:0 i Piastem Zawidów 11:0. W półfinale spotkali się z najlepszą ekipą tego turnieju Slovanem Liberec. Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu ulegli 1:3. O tym, że mecz był bardzo zacięty niech świadczy fakt, że zawodnicy FA Bogatynia byli bardzo zmęczeni i poturbowani po zakończeniu spotkania. Po tym meczu nie starczyło już sił na walkę o 3 miejsce. W tym meczu ponownie ulegli rówieśnikom ze FA Zgorzelec 0:1. Jak podkreślał trener Wojciech Mikulski – „Cały zespół zasłużył na słowa uznania szczególnie za mecz ze Slovanem Liberec. Niestety jak zwykle, tradycyjnie już, nie wyszedł nam pierwszy mecz. W derbach szkółek FA zostaliśmy pokonani w tym turnieju 2 razy. Mam nadzieję, że w następnych turniejach wykażemy się lepszą skutecznościa i wygramy. Na razie w naszych konfrontacjach jest 2:1 dla Zgorzelca."

Gratulujemy wszystkim chłopcom postawy i ambicji na boisku, a rodzicom dziękujemy za żywy i aktywny doping podczas każdego meczu. Następny turniej rozegrany zostanie 26.10, a gospodarzem będzie drużyna Nysy Zgorzelec.

Wyniki FA Bogatynia
UKS FA Bogatynia - UKS FA Zgorzelec 1:3
UKS FA Bogatynia - UKS Pieńsk II 6:0
UKS FA Bogatynia -Piast Zawidów II 10:0
Półfinały
Slovan Liberec - UKS FA Bogatynia 3:1
Nysa Zgorzelec -UKS FA Zgorzelec 1:0
Mecz o III miejsce: UKS FA Zgorzelec -UKS FA Bogatynia 1:0
Finał: o I miejsce : Slovan Liberec – Nysa Zgorzelec 3:1

Kolejność Turnieju Żaków
1.Slovan Liberec
2. Nysa Zgorzelec
3.UKS FA Zgorzelec
4. UKS FA Bogatynia
5.Piast Zawidów I
6.Granica Bogatynia
7.Piast Zawidów II
8.UKS Pieńsk I
9.UKS Pieńsk II

Najlepszy bramkarz Opulski Emil -Nysa Zgorzelec
Najlepszy Zawodnik Reichl Jakub - Slovan Liberec
Król Strzelców Mazur Jakub -UKS FA Zgorzelec -8 bramek

FA Bogatynia reprezentowali: Damian Soszyński (4 bramki), Maciej Brzuchalski, Mateusz Skorupa (5 bramek), Bartłomiej Nalepka (5 bramek), Bartosz Tymochowicz (3 bramki), Szymon Kowalczyk, Tomasz Klima, Maksymilian Dejniak (1 bramka), Jakub Dankowski, Trener – Wojciech Mikulski

Wojciech Mikulski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net