Górnik podwójnym mistrzem 4Podwójny sukcesem piłkarzy Zespołu Szkół Zawodowych, czyli popularnego „Górnika", zakończyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w Piłce Nożnej Szkół Średnich, które zostały rozegrane 17.09.13r (11-ki) i 22.10.br na boisku bogatyńskiego OSiRu.

 


Najpierw rozegrano mecz o Mistrzostwo w piłce nożnej 11-osobowej na boisku pełnowymiarowym. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli „Górnicy", którzy pokazali to również na boisku wygrywając z kolegami z „Ogólniaka" 12:2 ! Najważniejsze jednak było to, że przegrani nie załamali się i pokazali, że piłka nożna sprawia im wiele radości i zadowolenia. Brawo.
Po zdobyciu Mistrzostwa na dużym boisku, „Górnicy" okazali się lepsi również na mniejszym boisku, które zastępowało halę. Ze względu na brak w szkołach średnich sali do halowej piłki i braku możliwości rozegrania tych zawodów w ZSzOI w Bogatyni i ZSPiG w Porajowie, zmuszeni byliśmy przeprowadzić te zawody na „otwartej hali" czyli boisku trawiastym z wymiarami i bramkami do piłki halowej. Zawody rozegrano na boisku przy ul. Białogórskiej.
W turnieju wystartowały 2 drużyny ZSZ Bogatynia oraz reprezentacja LO Bogatynia. Grano systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywano przy przenikliwym zimnie i deszczu, który utrudniał grę i nie sprzyjał pokazam techniki charakterystycznej dla gry na małych boiskach.
Zawody wygrali zawodnicy z pierwszej drużyny ZSZ, srebro zdobyli koledzy z drugiego zespołu, brąz otrzymali chłopcy z „Ogólniaka".
Drużyna ZSZ i LO będzie reprezentować nasza gminę w rozgrywkach o Mistrzostwo Powiatu, które zostaną rozegrane na hali w Zgorzelcu.

Wyniki spotkań

LO Bogatynia - ZSZ Bogatynia 1:10 (11-ki)

LO Bogatynia - ZSZ Bogatynia I 1:6 (Hala)

LO Bogatynia - ZSZ Bogatynia II 4:6 (Hala)

ZSZ Bogatynia I - ZSZ Bogatynia II 1:1 (Hala)

 

Hala

ZSZ I Bogatynia 6 pkt (7:2)
ZSZ II Bogatynia 3 pkt (7:5)
LO Bogatynia 0 pkt (5:12)

Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni

Hala - Więckiewicz, Oblamski, Kostrzewa, Dyka, Gmyrek, Piotrowski, Szmurło, Polakiewicz, Bartnicki, Humen. Opiekun Krzysztof Kolek.

Liceum Ogólnokształcące w Bogatyni

11-ki – Dawid Słomiak, Tristan Kłycho, Maciej Ludwik, Szymon Justyński, Kamil Bogdanowicz, Paweł Chorab, Kamil Hołubowicz, Adam Pawłowski, Sławomir Skiba, Krystian Porabik, Kacper Drzymała, Adrian Krzyszkowski, Jezry Borówko, Przemysłąw Syposz. Opiekun Andrzej Olek.

Hala – Przemysław Bednarski, Marcin Murawski, Maciej Ludwik, Adrian Krzyszkowski, Dawid Słomiak, Tristan Kłycho, Paweł Chorab, Kamil Hołubowicz. Opiekun Andrzej Olek.

Wojciech Mikulski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net