Pierwszy wiosenny występ Żaków FA Bogatynia 2Na stadionie odbył się (19.04) Turniej Żaków (rocznik 2006-07) organizowany przez OZPN Jelenia Góra, którego gospodarzem była Granica Bogatynia. W zawodach tych, zawodnicy szkółki piłkarskiej Football Academy Bogatynia zanotowali bardzo dobry zajmując wysokie 3 miejsce. Cały turniej wygrała bezkonkurencyjna Nysa Zgorzelec, która odniosła komplet zwycięstw. W zawodach wystąpiło 8 drużyn podzielonych na 2 grupy.

 

Po meczach grupowych rozegrano mecze półfinałowe a następnie mecze o miejsca. W turnieju wzięły udział – Granica Bogatynia (2 drużyny), FA Bogatynia, Nysa Zgorzelec, Piast Zawidów, UKS Pieńsk, FA Zgorzelec i Slovan Hradek. Czas gry wynosił 2x7 min.
Dla drużyny FA Bogatynia był to pierwszy występ w tym roku na otwartym boisku. W 5 rozegranych meczach odnieśli 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Maksymiliana Dejniaka z FA Bogatynia. Najlepszym bramkarzem – Patrik Mazanek (Slovan Hradek) a królem strzelców z 10 zdobytymi bramkami został Filip Komarzyniec (Nysa Zgorzelec). Wszyscy wyróżnieni zawodnicy i drużyny otrzymały statuetki. W trakcie turnieju każdy otrzymał napój i pysznego pączka. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo pyszne pączki.
Cały turniej obserwował trener koordynator OZPN Jelenia Góra Tadeusz Gawin, który po turnieju wybrał 5 zawodników do konsultacji kadry rocznika 2006. Miło jest nam poinformować, że wśród nich znaleźli się młodzi zawodnicy UKS FA Bogatynia – Bartłomiej Nalepka i Maksymilian Dejniak. Pozostali zawodnicy powołani na konsultacje to: Jakub Mazur, Filip Komarzyniec, Kacper Niedzielski (wszyscy z Nysy Zgorzelec). Wszystkim chłopcom gratulujemy wyróżnienia.
Niedzielny turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, o co zadbali działacze klubu Granica Bogatynia. Gratulujemy organizatorom, naszej drużynie występu, a ich rodzicom dziękujemy za żywy i aktywny doping podczas wszystkich spotkań.
Wyniki FA Bogatynia
FA Bogatynia - Granica Bogatynia 1:1
FA Bogatynia - UKs Pieńsk 1:1
FA Bogatynia - Piast Zawidów 4:0
FA Bogatynia - Nysa Zgorzelec 1:2 (półfinał)
FA Bogatynia - Piast Zawidów 3:0 (o 3 miejsce)
FA Bogatynia reprezentowali
1. Bartosz Tymochowicz (1 bramka)
2. Damian Soszyński (1 bramka)
3. Maciej Brzuchalski
4. Bartłomiej Nalepka (3 bramki)
5. Maksymilian Dejniak (3 bramki)
6. Filip Majewski (1 bramka)
7. Szymon Kowalczyk (1 bramka)
8. Jakub Basta
9. Tomasz Klima
10. Nikodem Kamiński
11 Marcelina Szymaniak
Trener – Wojciech Mikulski

WM

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net