Dobiegniew Cup 2015 3Grupa 15 chłopców z Gminy Leśna oraz 2 z Lubania brała udział (5-12.07) w XXI edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dobiegniew Cup 2015 im. Kazimierza Górskiego. Dobiegniew Cup to największy, letni, młodzieżowy turniej piłkarski w Polsce.
Oprócz turniejowej rywalizacji (2 mecze dziennie), która zakończyła się wielkim sukcesem, grupa spędziła super wakacje, korzystając z wielu atrakcji.

W ostatnim dniu pełnym niespodzianek grupa miała także możliwość bawić się na przygotowanym dla nich koncercie. Wystąpiły tam najlepsze topowe gwiazdy muzyki tj. Mezo, Łzy.
Tym razem zamiast trenerów mecze drużyny prowadzili Członkowie Zarządu: Robert Czeczot (Instruktor piłki nożnej), Janusz Heller, Waldemar Kwiatkowski oraz Andrzej Stelzer.
W Turnieju brało udział ok. 1500 zawodników, w większości z najlepszych klubów w Polsce. Organizatorzy wylosowali nas do grupy A, do najmocniejszych drużyn tzw.,,grupa śmierci". Jadąc na turniej wiedzieli, że będzie ciężko, że walka na murawie musi trwać do ostatniego gwizdka.
Nasi zawodnicy po niefortunnym występie w pierwszym dniu turniejowym spowodowanym bardziej zmęczeniem, presją, emocjami i nagłymi kontuzjami oraz chorobą dwóch zawodników mobilizują się i podnoszą do walki. Po nieudanym dniu z reguły nastaje ten lepszy. I tak się stało... Wyznaczamy sobie cel: dobra zabawa i miejsce na podium.
W następnych meczach z bardzo mocnymi drużynami jak Stilon Gorzów I i II, MKS Debrzno czy późniejszym finalistą turnieju AP Spójnia, widać mobilizację w zespole, tak samo jak widać nieskrywaną radość z gry. Grupa jest bardzo wyrównana, do końca nie wiadomo, kto wyjdzie dalej. Ostatecznie zajmujemy 5 miejsce i musimy zmierzyć się ze zwycięzcą grupy C- FM Klaipeda (Litwa), która ,,zdemolowała" swoja grupę wygrywając wszystkie mecze, nawet wynikami dwucyfrowymi. Nie robi to jednak na nas wrażenia i po ciężkim meczu z bardzo wyrośniętymi Litwinami wygrywamy 2-0 oraz awansujemy do 8 najlepszych zespołów turnieju.
Jeszcze jeden wygrany mecz i mamy Puchar. Mecz o wejście na podium z drużyną KP Spójnia. Wiemy jedno, już nas nikt nie zatrzyma ( chyba tylko sędziowie). Od początku jesteśmy drużyną lepszą. Na początku rywal jest świeży i niestety zdobywa pierwsza bramkę, która trafia do siatki całkiem przypadkowo bez wypracowanej akcji. W drugiej połowie, widać, że przeciwnik ma jasno nakreśloną taktykę defensywną, która polega na wykopywaniu każdej z piłek daleko poza stadion w pobliskie pola, krzaki i las. Nasi zawodnicy non stop atakują paraliżując zawodników KS Spójnia zakorkowanych w bramce. Strzelamy wreszcie upragnionego gola, którego sędzia nie uznaje twierdząc, że był spalony. Gramy dalej. Zespół z Leśnej gra często w osłabieniu, ponieważ sędziowie stosują 2-3 minutowe kary. Czy zawsze słuszne? Ale z sędzią się nie dyskutuje. Ciśniemy dalej, na wskutek gry przeciwnika, gry na czas, polegającej na wykopywaniu piłek bardzo daleko w pola, w samochody na parkingach, zaczyna brakować piłek sędziowskich do gry. Wprowadzamy własne piłki treningowe i 3 minuty przed końcem meczu, po pięknej asyście Patryk strzela upragnioną bramkę. Cieszymy się, ale niestety sędzia przerywa grę, gdy piłka znajduje się dopiero w siatce i zamiast pokazać rozpoczęcie gry od połowy boiska wskazuje spalonego.
Licznie zebrani kibice, zawodnicy, trenerzy innych drużyn, oglądający ten ekscytujący mecz, są w szoku werdyktem sędziowskim, co pokazują swoimi gestami i protestami słownym w kierunku sędziów. Zawodnicy LTS Leśna na znak dezaprobaty, co do tylu sędziowskich pomyłek, które zmieniają wynik meczu, na 2 minuty przed końcem meczu schodzą z boiska, a ich trener wbiega na boisko z protestem.
Sędziowie nie reagują czekają 2 minuty odgwizdują koniec meczu, przegrywamy 1-0. Skandal. Złożony protest u organizatorów i Burmistrza Dobiegniewa zostaje wyciszony. Chłopcy płaczą, leżą na murawie nie rozumieją, dlaczego. Emocje osłabiają ich fizyczne możliwości, po takim meczu nie można dziecka zmobilizować do dalszej gry. I doskonale to rozumiemy.
Ostatecznie zajmujemy bardzo wysokie 7 miejsce w Turnieju.

Jesteśmy dumni z postawy wszystkich zawodników za walkę, za hart sportowego ducha. W wielu sytuacjach przeciwnicy przewyższali nas wzrostem i siłą fizyczną. Każdy mógł wygrać z każdym, co widać po wynikach, ale to właśnie charakteryzuje rozgrywki młodzieżowe, gdzie o wyniku decydują często detale, dyspozycja dnia lub ,, szczęście".
Ogólnie rzecz ujmując wyjazd był fantastyczną, sportowa przygodą, ogromnym doświadczeniem i areną do zmierzenia się z najlepszymi w Polsce.
Chłopcy zagrali dobrą piłkę, zdobyli nowe doświadczenia. Dzieci w tym wieku dorastania ciężko utrzymać w ciągłej dyspozycji. Dziękujemy również za pomoc, wsparcie, zaangażowanie, wspaniały, głośny doping dla rodziców, którzy byli z nami oraz nas wspierali.
Szczególne podziękowania kierujemy dla Gminy Leśna, Burmistrza Leśnej Mirosława Markiewicza oraz dla Senatora RP Jana Michalskiego.