Wszyscy byli wygrani 3Odbył się (27.09) drugi turniejów Ligi Żaków rocznik 2007 – 2008. W turnieju oprócz drużyny Football Academy Bogatynia wzięły udział jeszcze takie zespoły jak Football Academy Zgorzelec, UKS Pieńsk, Piast Zawidów, Granica Bogatynia, Nysa Zgorzelec, Orliki Węgliniec. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

 

 


Drużyna FA Bogatynia prowadzona przez trenera Wojciecha Walczaka występując w następującym składzie: Bartek Tymochowicz, Nikodem Kamiński, Kuba Basta, Adrian Kras, Szymon Pasternak, Alan Miłuch, Alan Kosiarski, Paweł Maranda, Paweł Gałuszka, Piotr Domański, Bartek Izebczyk, Filip Gębuś, Dawid Wiśniewski, Michał Micor. Drużyna rozegrała 6 spotkań z wynikami:
Piast Zawidów - UKS FA Bogatynia 0:2
UKS FA Bogatynia -UKS Pieńsk 1:1
UKS FA Bogatynia – Orliki Węgliniec 4:2
UKS FA Bogatynia - Granica Bogatynia 1:2
FA Zgorzelec - UKS FA Bogatynia 3:0
UKS FA Bogatynia - Nysa Zgorzelec 0:0

W turnieju nie było prowadzonej standardowej klasyfikacji punktowej, co zgodnie z przepisami PZPN zapobiega rozgrywaniu meczów w atmosferze niezdrowej rywalizacji. Podopieczni trenera Wojtka mieli okazję po raz kolejny poznać smak i radość z wygranych spotkań, niedosyt po remisie oraz poznali również co oznacza gorycz przegranego meczu. Ale najważniejsza była dobra zabawa, radość z gry i zdobywanych bramek, których w tym turnieju drużyna z FA Bogatynia zdobyła osiem a na listę strzelców wpisali się: Bartosz Tymochowicz – 5, Kuba Basta, Szymon Pasternak, Dawid Wiśniewski po jednej bramce.
Po turnieju trener Wojciech Walczak powiedział – „Jestem zadowolony z występów chłopców w tym turnieju, każdy z nich pokazał duże zaangażowanie w grze. Jesteśmy drużyną , która debiutuje w tych rozgrywkach i wspomagamy się jeszcze chłopcami, którzy mają za sobą już dwa lata występów w tej lidze, Bartek Tymochowicz, Nikodem Kamiński, Kuba Basta dali drużynie dużo pewności w grze co pozytywnie wpłynęło na resztę chłopców, którzy pokazali się również z bardzo dobrej strony, dziękuję również rodzicom za kulturalny doping, pozytywną motywację dzieci.."
Trener Wojtek wybrał Bartka Tymochowicza jak najlepszego zawodnika w drużynie, natomiast Paweł Gałuszka został wybrany najlepszym bramkarzem całego turnieju.

Wojciech Mikulski

Wszyscy byli wygrani 4

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy byli wygrani 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net