Wygrana w Węglińcu i debiut FA ZgorzelecSwoje pierwsze turnieje halowe rozegrali zawodnicy Football Aacdemy Zgorzelec. W sobotę (03.12) w Węglińcu rozegrano turniej zorganizowany przez Orliki, który pierwotnie miał być rozegrany we wrześniu, jednak nie odbył się z powodu złych warunków atmosferycznych i niskiej temperatury. Gospodarze postanowili rozegrać ten turniej na hali. Do gry zaproszono 8 zespołów Żaków (rocznik 2008-09).

 


Najlepszym zespołem turnieju okazali się chłopcy z Football Academy Zgorzelec, którzy zdobyli złote medale pokonując w finale rywala zza miedzy Nysę Zgorzelec 1:0. W meczach grupowych i półfinale odnieśli 4 zwycięstwa i tym samym ukończyli turniej z kompletem wygranych. Gratulujemy młodym chłopcom sukcesu i życzymy powtórki w następnych turniejach.
Wyniki FA Zgorzelec – Węgliniec
FA Zgorzelec - Micro Ruszów 6-0 (bramki Ksawery Amrogowicz 4, Miłosz Fryszer 1, Stanisław Pałys 1)
FA Zgorzelec - Orliki Węgliniec 2-1 (Miłosz Fryszer 2)
FA Zgorzelec - FA Bogatynia 4-0 (Miłosz Fryszer 2, Stanisław Pałys, Ksawery Amrogowicz po 1)
Półfinał
FA Zgorzelec - Liski Olszyna 2 - 1 (Miłosz Furmańczyk 2)
Finał
FA Zgorzelec - Nysa Zgorzelec 1 - 0 (Ksawery Amrogowicz)
Football Academy Zgorzelec - Miłosz Furmańczyk, Miłosz Fryszer, Bartłomiej Grałek, Bartosz Nieścierowicz, Stanisław Pałys, Mieszko Kobyłt, Ksawery Amrogowicz. Trener Bogdan Szczęsny
Swój debiut w oficjalnych halowych zawodach zaliczyli najmłodsi zawodnicy Football Academy Zgorzelec rocznika 2010, którzy wystąpili (04.12) na hali MOSiR w Lubaniu, na Turnieju organizowanym przez drużynę Łużyc.
Dla większości tych młodych chłopców były to pierwsze występy w tak oficjalnych meczach. W ich poczynaniach było widać tremę, ale zapału i radości z gry w swojego ulubionego „mecza" było tak dużo, że trema znikała po kilku minutach występu na boisku.
Zawodnicy FA Zgorzelec nie zaliczą tego debiutu do udanych ponieważ na 4 rozegrane mecze odnieśli 1 zwycięstwo i 3 porażki, jednak w tych kategoriach wiekowych wyniki są sprawą drugorzędną, liczy się dobra zabawa i radość z gry w piłkę. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali medale i prezenty i dzieki temu udało się zapomnieć o porażkach
Wyniki FA Zgorzelec – rocznik 2010
FA Zgorzelec – Łużyce Lubań 1 - 0
FA Zgorzelec – Talent Bolesławiec 1 - 5
FA Zgorzelec – Olsza Olszyna 1 – 4
FA Zgorzelec – Talent II Bolesławiec 0 - 2

FA Zgorzelec (2010) – Horochowski Maks, Szczepaniak Michał, Radecki Miłosz, Meissner Dominik, Grzechnik Jakub, Wąchnicki Norbert, Szczepański Szymon, Maks Huc, Przekop Franek. Trener Grzegorz Przekop.

Wojciech Mikulski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net