Brąz na mistrzostwach POlski 31Bardzo intensywnie spędzili 2 ostatnie weekendy zawodnicy UKS Smecz Bogatynia, którzy uprawiają badmintona. W poprzednim tygodniu, w Sobótce, odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski. Awans w kategorii juniorów młodszych w grach deblowych wywalczyli Rafał Jakiel oraz Rafał Kazimierski i pojadą na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w czerwcu w Sobótce.

Prawo gry w Mistrzostwach Polski Młodzików (Kępno) uzyskała Ewelina Olechnik, która zdobyła 2 miejsce w deblu. W turnieju krajowym było o wiele więcej sukcesów. W młodzikach młodszych w grze mikstowej Jakub Zaborek i Hania Piotrowska zajęli 2 miejsce. W młodzikach młodszych w grze deblowej chłopców, Jakub Zaborek i Jaś Legięć zajęli 1 miejsce. W młodziczkach młodszych w grze deblowej Hania Piotrowska i Liwia Szatkowska zajęły 2 a Natalia Kazimierska i Oliwia Lorek zajęły 3 miejsce. W kategorii młodziczek w grze mieszanej Ewelina Olechnik wraz z Szymonem Demków z Chojnika Jelenia Góra zajęli 2 miejsce a singlu w tej samej kategorii Ewelina była druga. W tej samej kategorii młodziczek w grze deblowej Ewelina wraz z Karoliną Sznurowską z UKS Sobótka zajęły 1 miejsce a w deblu chłopców nasi Rafałowie – Jakiel i Kazimeirski – byli drudzy. Ogólnie – bardzo udany wyjazd do Sobótki.
A teraz Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w dniach 11-13.04.2014 w Pszczynie. W kategorii debla kobiet wśród młodzieżowców Ula Nowak zdobyła brązowy medal. Jej partnerką była Kinga Haracz („Technik" – Głubczyce). Wśród juniorów Marcin Nowak był 9 w singlu i zajął 5 miejsce w grze mieszanej. Należy tutaj nadmienić, iż Marcin i Klaudia byli o włos od medalu gdyż prowadzili 20:19 w trzecim, decydującym secie z przyszłymi Mistrzami parą Milosz Bochat (MLKS Solec Kujawski) i Marią Taraszkiweicz (SKB Suwałki). Niestety przegrali 20:22 i nie weszli do strefy medalowej ale za rok mają realne szanse na medal. W kategorii juniorów bardzo dobrze zagrał nasz Patryk Płaza, który w grze deblowej razem z Arkiem Słupkiem (KS Chojnik Jelenia Góra ) zajęli wysokie 5 miejsce. Zapraszamy na WWW.samecz-rackets.pl do obejrzenia zdjęć z tych zawodów.