Sukces bogatyńskich maratończykówW zakończonym w dniu 7 października 2012 półmaratonie Lwa Legnickiego w Legnicy bogatyńscy maratończycy zajęli czołowe miejsca. W kategorii wiekowej 30-39 lat reprezentujący Eltur Serwis Tomasz Rudnik zajął drugie miejsce, a w kategorii OPEN miejsce 11.
Również drugie miejsce w kategorii wiekowej 40-49 lat, w kategorii OPEN miejsce 13 zajął Andrzej Remian, reprezentujący Urząd Miasta i Gminy Bogatynia.Obydwaj panowie pobiegli w czasie 1 godziny 23 minut. W legnickim półmaratonie reprezentowali Bogatynię również Tomasz Humen, zajmując 9 miejsce w kategorii wiekowej M3 oraz Eugeniusz Wołoskowski zajmując 10 miejsce w kategorii wiekowej M4.

W zakończonym 22 września br. półmaratonie zielonogórskim czwarte miejsce w kategorii wiekowej 40-49 lat, w kategorii OPEN miejsce 17 zajął Andrzej Remian.Warto dodać, iż w półmaratonie w Legnicy wzięło udział ok. 400 zawodników i zawodniczek, a lista startowa w półmaratonie w Zielonej Górze przekroczyła pół tysiąca zawodników i zawodniczek. Na uwagę zasługuje fakt, iż także inni mieszkańcy naszej gminy to zapaleni biegacze, którzy w ciągu roku reprezentują Bogatynię w licznych biegach długodystansowych (10 km, półmaratonach, maratonach). Należą do nich: Tadeusz Zioła, Marek Bogdał, Adrian Antczak, Paweł Szczotka, Małgorzata Peremicka.