FOT.Ł.Żbik Świdnicki turniej curlingowyCurling to fascynująca zimowa, zespołowa dyscyplina olimpijska, która zdobywa coraz większą popularność, także w Polsce. Dzięki uprzejmości Dolnośląskiego Klubu Curlingowego “Dzik” Świdnica, teraz będzie można spróbować swoich sił w curlingu również w Łagowie. 6 lutego zostanie przeprowadzony trening otwarty na lodowisku w Łagowskim Ośrodku Sportowym.

- W curling może grać każdy i w zasadzie w każdym wieku. Na turniejach towarzyskich rywalizują ze sobą mężczyźni, kobiety, dzieci i niepełnosprawni na wózkach. Najstarszy medalista Igrzysk Olimpijskich miał 59 lat. To bardzo towarzyska gra. W zawodach przyjęło się, że po meczu zwycięzcy zapraszają rywali do baru – opowiada Bartosz Łobaza. 35-latek z Wałbrzycha jest prezesem DKC “Dzik” Świdnica. Jest też reprezentantem Polski, z którą wywalczył srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy Dywizji B.
W Polsce warunki do uprawiania curlingu są skromne. Istnieje tylko jedna profesjonalna hala w Łodzi. Mimo trudności drużyn przybywa. Rozgrywki ligowe Polskiej Federacji Klubów Curlingowych odbywają się na czterech poziomach.
Na świecie największą popularność curling cieszy się w Kanadzie, gdzie zarejestrowanych jest około 900 tysięcy zawodników!

– Podczas półtoragodzinnych zajęć przedstawimy zainteresowanym podstawowe zasady gry, nauczymy wszystkich elementów curlingu, a na koniec uczestnicy zagrają swój pierwszy mecz. Curling można bardzo szybko opanować by czerpać z tego satysfakcję. Jeżeli ktoś uważa, że to nie jest sport dla niego, to niech najpierw przyjdzie i spróbuje, bo curling może spodobać się każdemu. – podsumowuje Bartosz Łobaza.

Zajęcia będą prowadzone przez Bartosza i zawodników ze Świdnicy. Każdy może przyjść i spróbować swoich sił. Wystarczy zabrać ze sobą buty sportowe na zmianę, ciepłe skarpety i spodnie które nie będą krępowały ruchów (odradzamy jeansy). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Foto (C) WCF fot. Richard Gray Bartosz Łobaza z prawej

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-11-29

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa