GM 1 BogatyniaSukcesem uczennic z Gimnazjum nr 1 w Bogatyni i uczniów z Porajowa zakończyły się rozegrane 30.04 br na tartanowym boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni Mistrzostwa Miasta i Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

 

 


W zawodach dziewcząt, w których wystartowały 3 gimnazja (GM nr 1 i 2 Bogatynia oraz GM Działoszyn), najlepsze okazały się dziewczęta z bogatyńskiej „Jedynki", srebro zdobyły uczennice z „Dwójki" a brązowe krążki pojechały do Działoszyna. Turniej był bardzo emocjonujący i często, jak to w piłce ręcznej bywa, dochodziło do ostrej walki i sportowych pojedynków. Wszystko to odbywało się oczywiście zgodnie z przepisami tej wspaniałej gry, zwanej kiedyś „szczypiorniakiem". O zwycięstwie zadecydowała „złota bramka", która była jedyną, zdobytą w meczu decydującym o złocie.
Wśród chłopców, rozegrano tylko jedno spotkanie, ponieważ do gry zgłosiły się dwie szkoły. Mecz, który był bardzo zacięty i stał na niezłym poziomie, wygrali reprezentanci Gimnazjum z Porajowa, którzy pokonali 5:2 rówieśników z Gimnazjum nr 2 w Bogatyni.

Wyniki turnieju chłopców

GM Działoszyn - GM 1 Bogatynia 0:3
GM 1 Bogatynia - GM 2 Bogatynia 1:0
GM Działoszyn - GM 2 Bogatynia 0:3

TABELA

1. GM 1 Bogatynia 4 pkt (4:0)
2. GM 2 Bogatynia 2 pkt (3:1)
3. GM Działoszyn 0 pkt (0:6)

Gimnazjum nr 1 w Bogatyni – Gora Natalia, Kleinschmidt Amanda, Łowczynowska Klaudia, Przybylska Joanna, Ostrówka Klaudia, Nowak Joanna, Leszczyńska Karolina, Ciupa Angelika, Pokład Angelika, Skrzypczak Nikola, Skibowska Daria. Opiekun Damian Czarniecki.

Gimnazjum nr 2 w Bogatyni – Dworak Anna, Garienko Anna, Gabara Diana, Prądzyńska Roksana, Chwiedziuk Natalia, Stępień Monika, Grodnici Patrycja, Dziurdź Eliza. Opiekun Ewelina Kuczko.

Gimnazjum w Działoszynie – Bąk Anna, Danielec Kamila, Gleizner Roksana, Przygodzińska Barbara, Pszczolińska Kamila, Semków Katarzyna, Smolarek Klaudia, Stachurska Aleksandra, Wilczek Aleksandra, Witkowska Michaela. Opiekun Remigiusz Pluciński.

Wyniki turnieju chłopców

GM Porajów - GM 2 Bogatynia 5:2

Gimnazjum w Porajowie – Bartnicki Krzysztof, Czap Mateusz, Kwiatkowski Jakub, Mękicki Sebastian, Murawski Marcin, Polakiewicz Krystian, Prystupa Łukasz, Słomiak Adrian. Opiekun Jerzy Kacperski.

Gimnazjum nr 2 w Bogatyni – Stepień Krzysztof, Mikołajczyk Rafał, Lebiedziński Bartosz, Szyliński Paweł, Jakiel Rafał, Antoszewski Marcel, Karczewski Jakub, Małek Paweł, Włodarczyk Patryk. Opiekun Agnieszka Wawrzeło-Panfil.

Wojciech Mikulski

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa