Podium zawodnika UKS Warrior Zgorzelec w MPW Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim konkurują zawodnicy w wieku 15- 17 lat. Finałowy turniej odbył się w Łodzi w dniach 8-9 maja. Uczestniczyło w nim ponad 220 juniorów z 58 klubów. Zgorzeleckie stowarzyszenie reprezentowali Jowita Kroszczyńska, Nikola Wojtków, Oskar Osiński, Filip Olszak oraz Maksymilian Gołda.

Trzecie miejsce na podium po emocjonujących pojedynkach wywalczył Filip Olszak. Wszyscy zgorzeleccy juniorzy byli blisko zdobycia medalowych pozycji. Nikola w walce o trzecie miejsce przegrała „złotym punktem" w dodatkowej rundzie. Po dwóch wygranych pojedynkach Maksymilian uległ w półfinale po spornej decyzji sędziów. W repasażu Maks wystartował z kontuzją łydki i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu. Jowita wygrała dwie walki, a w rundzie decydującej o medalu przegrała z utytułowaną zawodniczką ze Śremu. W mocno obsadzonej wadze olimpijskiej -68 kg startował Oskar, który pomimo trzech wygranych walk w repasażu przegrał na punkty i zajął piąte miejsce.

Podsumowując start juniorów, mogę być zadowolony z ich ambitnej postawy i wielu wygranych pojedynków. Szkoda przegranych walk półfinałowych Maksymiliana Gołdy i Filipa Olszaka, którzy tak jak Nikola Wojtków startowali jako najmłodsi. W roku ubiegłym zawodnicy ze Zgorzelca znaleźli się poza strefą punktową, więc tegoroczne osiągnięcia są dowodem znacznego wzrostu umiejętności – skomentował MPJ trener Wojciech Pawłowski.