Międzynarodowe Seminarium KarateW pięknej i malowniczej miejscowości Ceska Lipa, w Czechach, w paśmie Gór Łużyckich, odbyło się (20-22.06) Międzynarodowe Seminarium Karate, a także Międzynarodowy Turniej Karate - Funakoshi Cup 2014. Organizatorem tego seminarium był Czeski klub Sport Relax Czechy i jego przedstawiciel Pavel Znamenacek.

 

W seminarium tym wzięli udział także polscy zawodnicy z KS Samuraj Lubań - Mateusz Harasimiuk, Karol Wrześniewski, Nina Maszewska, Jakub Wiśniewski, Mateusz Polakiewicz, Emilia Moczydlak, Dawid Zatoka, Maciej Telingo, Jakub Jaworski, Michał Zatoka, Jakub przybyłek, Szymon Gałusza, Oliwier Fila, Aleksandra Kiernos, Agata Stonik, Paweł Polakiewicz wraz z trenerem Jackiem Jaworskim. W drugim dniu seminarium zawodnicy mieli maraton treningowy, prowadzony przez poszczególnych trenerów - Davida Krause, Vladimira Budin, Pavla Znamenacek i Jacka Jaworskiego, gdzie doskonalili podstawy Karate i trening techniczny. Trener Jacek Jaworski poprowadził także zajęcia z Karate Combat oraz z taktyki i technik interwencji, co zawodnicy przyjęli z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem.
Po zajęciach zawodnicy z Polski mieli wspólne spotkanie integracyjne z rówieśnikami z Czech, wycieczkę statkiem po Jeziorze Machoro, a na końcu wspólny plac zabaw, z torem przeszkód.
W trzecim dniu zmagań odbył się Polsko-Czeski turniej w Karate, gdzie zawodnicy startowali w konkurencji Kata oraz Kihon, w poszczególnych grupach wiekowych. I tym razem nie zawiedli także zawodnicy z Polski, z KS Samuraj Lubań, zdobywając kolejne swoje miejsca na podium. Każdy reprezentant z Polski dzielnie walczył, jednak nie było łatwo, gdyż czescy zawodnicy są na bardzo dobrym poziomie wyszkolenia i mają duże doświadczenie w startach międzynarodowych.
Wyniki zawodników z KS Samuraj Lubań :
 Mateusz Harasimiuk - II m. w Kata chłopców w wieku 8-9 lat
 Karol Wrześniewski - III m. w Kata chłopców w wieku 12-15 lat
 Nina Maszewska - III m. w Kata dziewcząt w wieku 13-15 lat
 Dawid Zatoka - III m. w Kata w wieku 12-15 lat
 Jakub Przybyłek - III m. w Kata chłopców 8-9 lat
 Oliwier Fila - III m. w Kihon chłopców 8 lat
Po zawodach, w ramach odnowy biologicznej, uczestnicy seminarium mieli do dyspozycji piękny basen w Ceskiej Lipie, z kompleksem zjeżdżalni i Spa, z czego wielką ochotą korzystali. Warto w tym miejscu dodać, iż było to już drugie zgrupowanie szkoleniowe w ramach partnerstwa, gdzie część kosztów tego wyjazdu poniosła czeska strona, w ramach wspólnego projektu, a drugą część kosztów pokryła strona Polska w ramach dotacji miasta Lubań na letni wypoczynek dzieci i młodzieży a także w kosztach partycypowali sami zawodnicy.

KS Samuraj Lubań

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa